• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

REKRUTACJA

REKRUTACJA 2020 2021

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 02, czerwiec 2021 11:00.

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach szachowych prowadzonych od listopada do czerwca. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po 45 minut. Na zajęciach  dzieci  poznawały grę w szachy poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier i zabaw,  oglądanie filmów edukacyjnych, rozgrywek między uczniami, kolorowanek, rysunków, opowiadań, przy zastosowaniu szachowych środków dydaktycznych: bierki, szachownice, plansza demonstracyjna. mali szachisci 2021

Zauważone korzyści wynikające z  uczęszczania na zajęcia to przede wszystkim rozwój samodzielnego i strategicznego myślenia, kreatywności uczniów, a także rozwój wyobraźni przestrzennej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż gra w szachy uczy odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji czego dzieci są świadome grając w „królewską grę”.

Zwieńczeniem uczestnictwa w zajęciach było uzyskanie przez każde dziecko „Przedszkolnego Certyfikatu ukończenia zajęć szachowych”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Drukuj

Administrator Dodano: wtorek, 01, czerwiec 2021 19:05.

Tegoroczne święto wszystkich dzieci, obchodziliśmy bardzo ciekawie. Opuściliśmy mury szkoły, by wybrać się na seans filmowy do OCK w Ostrołęce. Kolejnym etapem świętowania było wspólne dzien dziecka 2021ognisko i zabawy ruchowe na placu szkolnym. Nie zabrakło również malowania buziek i słodkiego poczęstunku. Wspólne świętowanie sprawiło nam wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

To był bardzo udany dzień !

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 28, maj 2021 18:31.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią nie mogliśmy doczekać się pierwszego wyjazdu do teatru. Udało się kupić bilety na wspaniały spektakl pt. „Hobbit”w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wycieczka odbyła się w piątek, 28 maja 2021 roku. wycieczka teatr Bialystok

O godz. 7.30, bardzo podekscytowani,  wyjechaliśmy spod szkoły. Spektakl rozpoczął się o godz.10.00.  Sześcioro z naszych dzieci zostało zaproszonych do wzięcia udziału w przedstawieniu jako krasnoludy. Otrzymali od głównego bohatera Thorina chusty - znak rozpoznawczy plemienia krasnoludów i trenowali specjalny okrzyk uczestników podróży. W dalszej części emocji było również  co niemiara.  Były trolle, gobliny (w ich rolach bardzo sprawni akrobaci i kaskaderzy), gollum, pająki, elfy, orki, wargowie, niedźwiedź Beorn i olbrzymi, ziejący ogniem smok Smaug, a „nasze” krasnoludy kilkakrotnie ratowały Hobbita i Thorina z opresji. To były niebywałe emocje.

Kolejną atrakcją tej wycieczki był ponad godzinny rejs gondolami po Narwi w okolicach Łomży. W czasie tej przyjemnej przejażdżki słuchaliśmy legend o powstaniu miasta oraz ciekawostek przyrodniczych dotyczących rzeki Narew i Narwiańskiego Parku Narodowego. Pan kapitan obdarował młodsze dzieci drobnymi upominkami, a pani sprzedająca gofry i lody przygotowała dla nas pyszny poczęstunek.

Wrażenia były niesamowite, a cała wyprawa zapisze się na długo w naszej pamięci…

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 27, maj 2021 19:34.

25, 26 i 27 maja 2021 roku odbył się ogólnopolski egzamin ósmoklasistów. Do egzaminu w naszej szkole przystąpiło pięcioro  uczniów klasy VIII. W komisjach egzaminacyjnych gościliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Białobieli. egzamin 8klas 2021

25 maja nasi uczniowie pisali wypracowania oraz testy z języka polskiego. Był to najdłużej trwający egzamin, bo aż 120 minut (+ 60 minut dla osób z uprawnieniami do wydłużenia czasu).

26 maja  przeznaczony był na egzamin z matematyki. Czas trwania egzaminu wynosił 100 minut (+ 50 minut dla osób z  uprawnieniami).

27 maja  uczniowie pocili się nad językiem angielskim, na który przeznaczono 90 minut (+ 45 minut dla osób z uprawnieniami).

Pani Dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły postarali się, aby egzamin  przebiegł w bezpiecznych warunkach i  reżimie sanitarnym.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021.

        Życzymy naszym uczniom  jak najwyższych wyników i spełnienia marzeń na nowej drodze edukacyjnej.

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 26, maj 2021 19:14.

Jak co roku w maju, wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki pragnęły podziękować swoim  rodzicom za trud i poświęcenie, własnoręcznie wykonanymi laurkami i świecznikami. dzien mamy 2021Nie zabrakło również części artystycznej, tańca, piosenek i wierszy płynących prosto z kochających serc. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem przygotowało się do występu. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z mikrofonem i prawdziwą „sceną”. Dzieciaki spisały się na medal, co z pewnością docenią ich najbliżsi.

 

DZIEŃ MAMY W KLASACH STARSZYCH

Dzień Mamy  jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla Mam.

Uczniowie w naszej szkole przygotowali  i nagrali recytację wierszy i piosenek by w szczególny sposób uczcić to święto.

Dzieci wyraziły swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, pogody ducha oraz spełnienia marzeń.

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 26, maj 2021 15:54.

26 maja w CK-BiS w Lelisie odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" dla klas I-IV. Ze względów epidemiologicznych tegoroczny konkurs odbył się w wersji zdalnej, tzn. uczestnicy przysyłali filmowe nagrania swoich recytacji i gadek. kurpie zielone literatura 2021

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, ukazującą przebogate tradycje historyczne, ludzi i pejzaż, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Miło nam poinformować, że Łucja Piaścik podbiła serca jurorów i przeszła do kolejnego etapu konkursu pokonując w  kategorii wiersz 15 uczestników. Życzymy naszej  laureatce sukcesów w dalszej części konkursu. Eliminacje finałowe odbędą się 15.06.2021r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. W. Skierkowskiego w Myszyńcu

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 19, maj 2021 09:08.

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: "Ziemia – planeta marzeń". Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 13, maj 2021 14:18.

Co roku w maju z okazji Tygodnia Bibliotek - bibliotekarze i czytelnicy świętują. Tegoroczne hasło brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Celem tej akcji jest promowanie bibliotek, działań wspierających czytelnictwo i rozpowszechnianie wiedzy o czytaniu. tydzien bibliotek 2021

 Biblioteka w Łęgu Starościńskim również włączyła się w obchody tego święta zapraszając najmłodszych czytelników na spotkanie z bajką. W związku z funkcjonowanie bibliotek w reżimie sanitarnym zrezygnowaliśmy z organizacji wydarzenia w pomieszczeniu. Zaprosiliśmy dzieciaków na czytanie pod chmurką.  Zajęcia rozpoczęliśmy małą gimnastyką, następnie dzieci wysłuchały książki „Ale ja Cię nie znam” , podejmującej  ważny temat jak sztuka odmawiania obcym, przekazującą zasady bezpiecznego zachowania się. Następnie odnieśliśmy treść tekstu do znanej i lubianej przez wszystkich baśni „Czerwonego Kapturka”, która zaprosiła dzieci do bajkowej zabawy.  Spotkanie zakończyliśmy wspólną fotografią. Dziękujemy za miło spędzany czas.

Drukuj

Administrator Dodano: wtorek, 11, maj 2021 09:28.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. majowe3
1 maja - Święto Pracy, w tym dniu szczególnie podkreśla się rolę pracy w życiu człowieka. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku.
2 maja -  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się je propagować i jak najwięcej o nim mówić. Kolory flagi polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień – symbolizująca przelaną krew w walce w obronie kraju oraz biel – symbolizująca wartości duchowe, czystość i niepokalanie.
3 maja - to rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.
Aby uczcić te wydarzenia w szkole zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, podczas których omawiano ich znaczenie. Uczniowie oglądali filmiki oraz śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Pomimo trwającej sytuacji pandemicznej pamiętajmy, że waga tych świąt nie zmalała i powinniśmy być dumni z bycia Polakami.

Drukuj

Administrator Dodano: niedziela, 25, kwiecień 2021 08:13.

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy. 

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach. NSP 01 04 2021

Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni). Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraz narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy. 

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 31, marzec 2021 15:47.

WYNIKI POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022 DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej i do oddziału przedszkolnego zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie złożyli wnioski.

Rodziców/opiekunów prawnych kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej lub do oddziału przedszkolnego prosimy o wypełnienie i złożenie do sekretariatu szkoły „Potwierdzenia woli zapisu”. (POBIERZ DOKUMENT)

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 26, marzec 2021 12:45.

W tygodniu poświęconemu zagadnieniom teatru, przedszkolaki  obejrzały niezwykły spektakl Teatru Cieni  pt. „Biały Wilk i pasterka”, przygotowany przez panią Natalię Staśkiewicz z teatrzyk cieniCentrum Kultury Bibliotek i Sportu w Lelisie.  Ciekawa oprawa słowno – muzyczna sprawiła, że przedszkolaki z zainteresowaniem weszły do zaczarowanego świata bajek. Po spektaklu, za kulisami sceny, dzieci samodzielnie operowały rekwizytami i sylwetkami postaci. Wszystko to wzbogaciło najmłodszych w dodatkowe doświadczenia społeczne, działało na wrażliwość, ale przede wszystkim zapewniło sporą dawkę świetnej zabawy. Spektakl stał się inspiracją do stworzenia Przedszkolnego Teatru Cieni, który już na stałe będzie służył przedszkolakom jako narzędzie do rozwijania talentów.

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 08, marzec 2021 12:35.

W imieniu  mężczyzn z naszej  szkoły dzien kobiet 2021

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Drogie Panie, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Chłopcy i mężczyźni pamiętali o tym wyjątkowym święcie.
Po gorących życzeniach  Dziewczynki otrzymały coś słodkiego  a Panie piękne kwiaty.

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 01, marzec 2021 15:53.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGOI KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Informujemy, że od dnia 01 marca 2021 r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.

WNIOSKI SĄ DOSTĘPNE W SEKRETARIACIE SZKOŁY ORAZ BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ SZKOŁY https://spls.bip.gov.pl od 01.03.2021 r.

Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do 10 marca 2021 r.
Listę kandydatów zakwalifikowanych oraz kandydatów niezakwalifikowanych Komisja Rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości – 31 marca 2021 r. do godz. 15:00

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 15, luty 2021 12:57.

Walentynki to świetna okazja do wyrażenia sympatii wobec bliskich nam osób. Dlatego również w tym roku w szkole działała poczta walentynkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. walentynki 2021 Kolorowe kartki, serduszka, liściki  to małe gesty przyjaźni i sympatii. Dzień który rozgrzał nasze serca w tej zimowej aurze.  Rozdane walentynki sprawiły wiele uśmiechu i radości naszym uczniom.

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 10, luty 2021 16:53.

Już karnawał włożył maskę,
Z hukiem, z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju!bal karnawal 2021
W czym? W karnawałowym stroju!
- Cześć! Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki i cekiny,
Nut wesołych dwie kieszenie
I do tańca zaproszenie…

Karnawał zawitał i do naszej grupy przedszkolnej niosąc wiele ciekawych atrakcji. Zabawę karnawałową rozpoczęła wizyta Hogaty i jej siostry. Hogata potrzebowała naszej pomocy, by „odczarować” Gargamela. Przedszkolaki spisały się na medal – Gargamel wrócił do swojej postaci!.
W dalszej części dnia odwiedził nas wesoły Klaun, który tanecznym krokiem wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Ten dzień wypełniony był radosnym śmiechem i tańcem. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP