• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II

logo szkoly


   
Szkoła Podstawowa
im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim

audioHymn szkoły

 

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 23, czerwiec 2021 13:17.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że na terenie całego województwa mazowieckiego od 23 czerwca pracę w terenie rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. nsp rachmistrzowie 2021

Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały przez Internet lub telefon. Warto skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy, aby nie myśleć o tym podczas wakacji.

Odmowa udzielenia odpowiedzi podczas wywiadu realizowanego przez rachmistrza spisowego skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie.

Rachmistrzowie są przygotowani do pracy w reżimie epidemicznym. Są zabezpieczeni w środki ochrony, a wywiad można przeprowadzić w bezpiecznej odległości.

Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Sprawdzić tożsamość rachmistrza możemy przez aplikację internetową na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.

Drukuj

Administrator Dodano: niedziela, 25, kwiecień 2021 08:13.

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy. 

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach. NSP 01 04 2021

Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni). Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraz narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy. 

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 21, wrzesień 2020 13:23.

Projekt „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

czytam edycja II

 

Z radością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim przystępuje do międzynarodowego projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” , którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.  Zaczynamy już niebawem :)

Drukuj

Administrator Dodano: wtorek, 01, wrzesień 2020 15:45.

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 31, sierpień 2020 13:14.

Procedura funkcjonowania szkoły oraz ochrony uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lęgu Starościńskim w okresie zagrożenia Covid-19

I. Przyprowadzanie i odbieranie dziecka

 1. Do przyprowadzania i odbierania dzieci z oddziału przedszkolnego uprawniony jest wyłącznie rodzic/ opiekun prawny dziecka lub osoba upoważniona na piśmie zgodnie z procedurą RODO.
 1. Godziny przychodzenia dzieci i uczniów do szkoły:
 • 7.40 – 8.00 – klasy IV – VIII
 • 8.00 – 8.15 – klasa 0
 • 8.40 – 8.55 – klasy I-III
 1. Dzieci i uczniowie przychodzą do szkoły zdrowi, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, ból brzucha, ból głowy, biegunka.
 2. Każdy uczeń musi posiadać maseczkę jednorazową i rękawiczki w plecaku.
 3. Zgodnie z wytycznymi GIS nie można do szkoły przyjść dziecko/uczeń u którego w rodzinie jeden z domowników przebywa na kwarantannie lub jest pod nadzorem SANEPIDU.
 4. Rodzic wchodzący do szkoły zachowuje minimalny dystans społeczny 1,5 metrów.
 5. Rodzic przy wejściu do szkoły jest zobowiązany do założenia maseczki zasłaniającej nos i usta oraz skorzystać z płynu dezynfekcyjnego znajdującego się w dozowniku bezdotykowym przy wejściu głównym do placówki.
 6. Rodzic przyprowadzający dziecko z klasy 0 może wejść na teren szkoły jednie na dolny korytarz z zachowaniem zasady - jeden rodzic
  z dzieckiem.
 7. Rodzice uczniów klas I-VIII nie wychodzą do budynku szkoły. Dzieci wchodzą do szkoły same.
 8. Przed rozpoczęciem zajęć wszystkie dzieci/uczniowie myją ręce.
 9. Po zakończonych zajęciach dzieci z klasy 0 przyprowadzane są na dolny korytarz w dwóch grupach i przekazywane rodzicom. Rodzic niezwłocznie wraz z dzieckiem opuszcza teren szkoły.
 10. Po zakończonych zajęciach dzieci z klas I-VIII niezwłocznie opuszczają teren szkoły. Rodzic, który odbiera dziecko czeka przed budynkiem szkoły.
 11. Dziecko do szkoły nie przynosi żadnych zabawek i innych zbędnych przedmiotów.
 12. Uczniowie zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego min. 1,5.
 13. Podczas przerw międzylekcyjnych obowiązują strefy przebywania uczniów: korytarz górny klasy V- VIII, korytarz dolny I-IV, plac przed szkołą - wszyscy uczniowie.
 14. W szkole obowiązuje ruch prawostronny.
 15. Uczeń do szkoły przynosi przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się przyborami z innymi oraz nie może ich pożyczać.
Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 17, sierpień 2020 09:26.

Bezpieczny powrót do szkoły rodzice

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 17, sierpień 2020 09:12.

tornister 2020

PRAWIDŁOWY TORNISTER

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 20, maj 2020 08:34.

18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II. To wyjątkowy jubileusz, chociaż w tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną  jego obchody były skromniejsze i w dużej mierze musiały przenieść się do wirtualnej rzeczywistość.

Zanim stał się papieżem był po prostu Karolem Wojtyłą. Chłopcem grającym w piłkę, młodzieńcem kochającym teatr. Nikt nie spodziewał się, że zostanie kimś wielkim.

16 października 1978r. o godzinie 16:16 zostaje wybrany na papieża. jp2 100lat

Jego pontyfikat był inny niż dotychczasowe. Był to Papież-Pielgrzym, podróżował odwiedzając wiernych na całym świecie. Władał siedmioma językami. Niezmiernie kochał dzieci. Podczas każdej z pielgrzymek i audiencji brał je na ręce i błogosławił. W szczególny sposób podziwiany przez młodych ludzi. Lubił muzykę, śpiew i miał nietuzinkowe poczucie humoru, czym sobie zaskarbił niejedno młode serce. Dał wspaniały przykład miłosierdzia i miłości do bliźniego wybaczając swojemu zamachowcy, który postrzelił podczas audiencji w 1981r. Jan Paweł II swój pontyfikat pełnił przez ponad 26 lat. Dnia 27 kwietnia 2014 roku  został ogłoszony świętym.

Od 1 września 2015 roku mamy zaszczyt pracować i uczyć się pod patronatem wyjątkowego polaka, ponieważ wtedy nasza szkoła przyjęła im.św. Jana Pawła II.

Nasi uczniowie mogą przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia papież polaka oglądając prezentację multimedialną zamieszczoną w kursie Samorząd Uczniowski na platformie Moodle. Zachęcamy również do obycia wirtualnego spaceru po rodzinnym domu Karola Wojtyły w Wadowicach na stronie: domjp2.pl/wirtualny-spacer

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 30, marzec 2020 23:19.

„Szkoła z TVP” – nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej
Od 30 marca br. ruszyły pierwsze lekcje z TVP. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!

Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP”
Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

Projekt „Szkoła z TVP” to efekt podpisanego 27 marca br. porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Lekcje z TVP na 4 kanałach
Pierwsze programy wystartowały 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.

Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 27, marzec 2020 10:56.

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE !
Przeżywamy trudny czas. Nie możemy spotkać w szkole,  musimy pozostać w domu, Pan Jezus powiedział: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.”  

Zapraszam więc całą naszą społeczność szkolną do wspólnej modlitwy, by  błagać Boga o zniszczenie koronawirusa, oddalenie  od Polski tej zarazy, ochronę dla nas,  naszych rodzin i naszej Ojczyny
Każdego dnia o godz. 20 zjednoczmy się w naszych  domach  na wspólnej modlitwie odmawiając część Różańca Chwalebną i Koronkę do Miłosierdzia  Bożego.
Jezus zwyciężył – my też z Jego  pomocą zwyciężymy :) .
Liczę na was kochani uczniowie, drodzy rodzice i moi współpracownicy.
Tylko w Bogu nasza nadzieja.

Katechetka Maria Bakuła

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 27, marzec 2020 10:30.

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI PAŃSTWO!

w związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie  informuję, że poradnie psychologiczno-pedagogiczne udzielają wsparcia psychologicznego dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz osobom przeżywającym kryzys emocjonalny zgodnie z rejonem ich działania według załączonej poniżej tabeli.

Wszystkie osoby, które nie mogą poradzić sobie emocjonalnie z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalnej wiedzy i doświadczenia specjalistów zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Z poważaniem
Mazowiecki Wicekurator Oświaty

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 25, marzec 2020 10:22.

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 23, marzec 2020 23:45.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły  w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej Moodle http://edukacja.spls.edu.pl.

Nauczyciele będą przekazywać bieżące informację dotyczące zdalnego nauczania za pomocą ww. platformy /  wiadomości mail / komunikatora Messenger. 

Każda klasa otrzyma kody do logowania.

Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:

Treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy.

Wychowawcy klas i nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą przekazywać informację, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych prac oraz adres mailowy, na który należy przesłać wykonane prace, zadania, prezentacje, itp. będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.

Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz przekazywać bieżące informacje dotyczące zdalnego nauczania.

Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.

Rodzice są proszeni do regularnego przeglądania informacji zamieszczonych przez nauczycieli.  Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z wychowawcą/nauczycielem przedmiotu.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione e-materiały do wykorzystania przez uczniów do samodzielnej nauki. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

TYGODNIOWE PLANY ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH:

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 16, marzec 2020 10:36.

Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,

od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie – na naszej stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych – zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

W każdym zestawie przygotowaliśmy dla Was zadania z:

 • języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII
 • matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki dla klasy VII i VIII
 • języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności.

Zadania będziemy publikować codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00.

Przez pierwsze dwa dni w każdym zestawie – oprócz samych zadań – znajdziecie kilka wskazówek na temat tego, jak je rozwiązywać oraz wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi poprawnych i niepoprawnych w zadaniach zamkniętych, a także przykładowe rozwiązania zadań otwartych.

Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań, ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem. Rozwiązując zadania, możecie korzystać i z samej lektury, i ze swoich notatek lub książek, i z zasobów internetu. Pamiętajcie, żeby zawsze starać się zweryfikować, czy treść danej strony internetowej pochodzi ze źródła godnego zaufania. Możecie sprawdzić m.in. kto jest autorem tekstu; czy strona jest np. w domenie .gov albo .edu; czy strona jest aktualizowana; czy jest tworzona np. przez nauczyciela albo pracownika uniwersytetu (takie informacje często znajdziecie w zakładce „O nas” albo „Kim jesteśmy”).


Nie przejmujcie się, jeżeli nie potraficie udzielić bezbłędnej odpowiedzi w każdym zadaniu. Czas powtórek przed egzaminem dopiero się rozpoczyna. Ważne, aby go dobrze wykorzystać. Te dni czasowego zawieszenia zajęć, które są przed nami, to bardzo dobra okazja, aby powtórzyć to, co już było; poćwiczyć to, co jeszcze sprawia Wam trochę kłopotów; przypomnieć sobie lektury; posłuchać i poczytać coś w języku obcym. Jeżeli macie taką możliwość – poproście rodzica albo nauczyciela, aby przeczytał Wasze odpowiedzi w zadaniach otwartych. Posłuchajcie, jakie uwagi Wam przekaże.

I koniecznie codziennie trochę poruszajcie się – poćwiczcie w domu. Nie spędźcie całego dnia przed ekranem laptopa, komputera lub telefonu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania odporności. Pamiętajcie o tym, aby dbać i o umysł, i o ciało! :-)

Z pozdrowieniami,
Marcin Smolik
dyrektor CKE

Drukuj

Administrator Dodano: środa, 11, marzec 2020 13:56.

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH ZAWIESZCZENIE ZAJEC
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu:

 1. ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 2. zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 3. jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 4. przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 5. rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 6. śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu:

 1. pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 2. przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 3. odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 4. przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.


Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 1. dziennik elektroniczny;
 2. strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 3. mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 1. Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 2. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

CZYTAJ WIECEJ:
https://www.kuratorium.waw.pl

 

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 30, sierpień 2019 08:34.

Inauguracja roku szkolnego 2019/20

2  września  2019r.,   godz. 9.00

w tym dniu My - Polacy upamiętnimy również 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zapraszamy dzieci z rodzicami, a także babcie, dziadków oraz wszystkich mieszkańców Łęgu Starościńskiego i Kurpiewskich, a szczególnie osoby wywodzące się z pokolenia „Dzieci Wojny”, by wspólnie z nami rozpoczęli nowy rok szkolny Hymnem Polski i uroczystą eucharystią. 

„Przerwany marsz” – w całej Polsce, w tym dniu, przekraczając progi szkoły, w sposób symboliczny, ludzie współcześni dokończą przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację „Dzieci Wojny”.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP