• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II

logo szkoly


   
Szkoła Podstawowa
im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim

audioHymn szkoły

 

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator Dodano: piątek, 05, listopad 2021 17:02. Kategoria 2021

W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Baśniowi bohaterowie, bo o nich mowa, doczekali się swojego ŚWIĘTA. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest :

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK!

Bajki czytają lub opowiadają najczęściej rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Ten czas spędzony razem służy budowaniu więzi z najbliższymi ale również jest pomostem łączącym pokolenia.  Filia biblioteka w Łęgu Starościńskim pragnąc poszerzyć wiedzę dzieci z zakresu literatury dziecięcej i zaszczepić im miłości do bajek zaprosiła do wspólnego świętowania najmłodszych uczniów. Przyświecało nam motto Eisteina: „Jeśli chcesz, aby  twoje dzieci były mądre czytaj im bajki. Jeśli chcesz, żeby były jeszcze mądrzejsze, czytaj im jeszcze więcej bajek”. dzien postaci z bajek

W tym magicznym dniu odwiedzili nas : Elza, Spider-Man, Arielka, Ania z Zielonego Wzgórza, Superman, Czarna Pantera, Królik Bugs, Pocahontas. Dzieci zaprezentowały swoje stroje na czerwonym dywanie, opowiadając o ulubionych bajkach. Na maluchów czekało wiele atrakcji m.in.: brały udział w Teleturnieju „Jaka to melodia”, odgadywały rekwizyty z Koszyka Czerwonego Kapturka, zamieniały się w Kopciuszka oddzielając groch od fasoli, budowały nos Pinokiowi, zaplatały warkocze Roszpunce i wiele, wiele innych zadań, z którymi poradziły sobie śpiewająco. Nie zabrakło oczywiście pląsów przy muzyce i korowodu postaci bajkowych.

Na zakończenie naszego spotkania wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, uhonorowano medalami „Super Znawca Bajek” oraz rozdano książeczki z serii „Mała książka -wielka człowiek”.

Ten dzień przypomniał nam, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci były aktywne, otwarte i wesołe. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do odwiedzin naszych bibliotek.

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 17, czerwiec 2021 15:29. Kategoria 2021

Witamy w świecie książki czyli PASOWANIE NA CZYTELNIKA!!! 17 czerwca 2021r. w zaciszu biblioteki uczniowie klas I-II SP uzyskali zaszczytne miano „PRZYJACIÓŁ KSIĄŻEK”. Pragnąc uhonorować trudną umiejętność jaką jest czytanie, biblioteka w Łęgu Starościńskim zaprosiła dzieci na uroczystość zaślubin z KSIĄŻKĄ. W trakcie spotkania nasi nowi czytelnicy poznali wiadomości z zakresu zasad zachowania się w bibliotece, regulaminu biblioteki oraz usłyszały „Prośby książki”, która zwracała szczególną uwagę dzieciom na odpowiednie jej traktowanie, wskazując za pomocą wystawki zniszczonych książek, co może się stać z nimi, gdy ktoś o nie niedba. Następnie dzieci odbyły wycieczkę po Książkolandii, utrwalając wiadomości z pasowanie czytelnik 2021dostępnych działów dla danych użytkowników biblioteki. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki, jednak by mogło ono nastąpić, uczniowie musieli zdać egzamin, głośno odczytując wybrane teksty z ze starej książki, z którymi poradzili sobie śpiewająco. Istotnym elementem tego testu było udowodnienie dzieciom , że pomimo upływu lat, treści zawarte w starych książkach nadal są aktualne i niosą wiele wspaniałych przesłań, dlatego nie należy osądzać książek po okładkach. Ubogaceniem uroczystości było recytowanie wierszy i odśpiewanie piosenek o książkach przez uczniów, po czym dzieci przystąpiły do ślubowania i złożenia własnoręcznych podpisów na akcie przyrzeczenia obiecując, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA, wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród książkowych do domowej biblioteczki wraz z zakładkami, informacją skierowaną do rodziców oraz wspólne zdjęcie. Celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych do korzystania z księgozbioru biblioteki, systematycznego wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dziękujemy za miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że niedługo sami odkryjecie jak wspaniałym i cennym przedmiotem jest książka.

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 13, maj 2021 14:18. Kategoria 2021

Co roku w maju z okazji Tygodnia Bibliotek - bibliotekarze i czytelnicy świętują. Tegoroczne hasło brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Celem tej akcji jest promowanie bibliotek, działań wspierających czytelnictwo i rozpowszechnianie wiedzy o czytaniu. tydzien bibliotek 2021

 Biblioteka w Łęgu Starościńskim również włączyła się w obchody tego święta zapraszając najmłodszych czytelników na spotkanie z bajką. W związku z funkcjonowanie bibliotek w reżimie sanitarnym zrezygnowaliśmy z organizacji wydarzenia w pomieszczeniu. Zaprosiliśmy dzieciaków na czytanie pod chmurką.  Zajęcia rozpoczęliśmy małą gimnastyką, następnie dzieci wysłuchały książki „Ale ja Cię nie znam” , podejmującej  ważny temat jak sztuka odmawiania obcym, przekazującą zasady bezpiecznego zachowania się. Następnie odnieśliśmy treść tekstu do znanej i lubianej przez wszystkich baśni „Czerwonego Kapturka”, która zaprosiła dzieci do bajkowej zabawy.  Spotkanie zakończyliśmy wspólną fotografią. Dziękujemy za miło spędzany czas.

Drukuj

Administrator Dodano: wtorek, 26, marzec 2019 16:35. Kategoria 2019

Pasowanie na czytelnika klas pierwszych jest stałą imprezą biblioteczną. Dla pierwszaków to niezwykłe święto, pełne ciekawych aktywności czytelniczych i uroczystego pasowania. Jak co roku pasowanie poprzedzone było zajęciami bibliotecznymi wprowadzającymi uczniów w zaczarowany świat książki.  Zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, znajdywania odpowiednich pozycji książkowych przypisanych do danej grupy wiekowej oraz dowiedziały się jak dbać o książki. Uroczystość PASOWANIA rozpoczęła się egzaminem pierwszoklasistów sprawdzających ich wiedzę odnośnie biblioteki, czytania oraz bajek. pasowanie czytelnikaNa wszystkie pytania uczniowie odpowiadali doskonale. Odgadując zagadki i rozwiązując zadania uczniowie udowodnili, iż należy im się miano CZYTELNIKÓW. Następnie pierwszoklasiści  wspólnie z klasą drugą zaprezentowali przygotowane wiersze o książce i jej zaletach. Na koniec bohaterowie naszego spotkania złożyli uroczystą przysięgę oraz podpisali kodeks zachowania się w bibliotece, przypieczętowując jego warunki własnoręcznym podpisem. W poczet nowych czytelników włączono:

 • Maja Golon
 • Martyna Żyłowska
 • Nina Duda
 • Aleksander Mielnicki
 • Łukasz Staśkiewicz
 • Miłosz Grala

Dzień zakończył się miło. Dzieci otrzymały małe niespodzianki, zakładki do książek oraz pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że przysięga, którą złożyły pierwszaki zostanie wcielona w życie, dzieciaki rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych, dzięki czemu nasza biblioteka będzie pękała w szwach od ilości odwiedzających ją czytelników. Pamiętajcie, że książka to dopiero  początek

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 25, marzec 2019 17:40. Kategoria 2019

W związku ze zbliżającymi się Świętami biblioteka w Łęgu Starościńskim chcąc wprowadzić czytelników w wielkanocny nastrój 25 marca 2019r. zaprosiła uczniów klas VI-VII na warsztaty z robienia palm wielkanocnych. warsztaty wielkanoc

Wykonanie takiej palmy nie jest łatwym zadaniem, dlatego w przygotowaniach do Niedzieli Palmowej pomógł nam specjalny gość pani JANINA ROGALSKA, która pokazała uczniom jak samodzielnie wykonać  palmę. Przez ponad trzy  godziny – uczestnicy spotkania tworzyli swoje arcydzieła. Okazuje się,  że podstawowym składnikiem robienia palm to: CIERPLIWOŚĆ, DOKŁADNOŚĆ I POMYSŁOWOŚĆ. Warsztaty przyniosły uczniom wielką frajdę i satysfakcje, gdyż tak wykonaną własnoręcznie palmę mogą zanieść do Kościoła.

Pani Janina Rogalska okazała się wspaniałą prowadzącą, dzięki której czas szybko nam upłynął. Dziękujemy.

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 14, marzec 2019 15:34. Kategoria 2019

14 marca 2019r. w bibliotece w Łęgu Starościńskim odbył się konkurs  wiedzy z lektur: „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery,  „Harry Potter i kamień filozoficzny” J. K. Rowling,  „Hobbit, czyli tam  i z powrotem” J. R. R. Tolkien. lektury 2019

Konkurs adresowany był do uczniów klas V- VIII i  miał na celu sprawdzenie wiadomości z przeczytanego tekstu oraz biografii autorów książki.

Do konkursu zgłosiło się 11 osób.

Największą wiedzą z przeczytanej lektury wykazali się:

 • I miejsce Kinga Puławska
 • II miejsce Amelia Kawałek
 • III miejsce Magdalena Niechoda

Celem konkursu było:

 • sprawdzenie stopnia znajomości treści lektur i ich autorów  (biografii poszczególnych pisarzy);
 • kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
 • propagowanie aktywności i kultury czytelniczej poprzez korzystanie z biblioteki;
 • popularyzacja lektur szkolnych;
 • rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury;

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora CK-BiS  Katarzynę Dobkowską - Wiśniewską.

Drukuj

Administrator Dodano: poniedziałek, 04, marzec 2019 15:37. Kategoria 2019

PRZYSTANEK LITERACKI CZYLI AUTORSKIE SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ URSZULĄ LASKĄ

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza biblioteka w Łęgu Starościńskim zaprosiła 4 marca 2019r. Panią Małgorzatę Urszulę Laskę - autorkę książek dla dzieci i dorosłych. przystanek literacki

Małgorzata Urszula Laska mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Jej książki są niezwykłe, łączą w sobie elementy literatury popularno - naukowej i beletrystyki. Pisarka debiutowała na rynku literackim w 2013 r. bajką pt. „Pan Dreptusiński”. Kolejne jej książki to "Tajemnica żabiej wyspy" i "Notros". W każdej swojej książeczce autorka potrafi wpleść mądre przesłanie, budząc w dzieciach szacunek do świata zwierząt i natury, szczególnie zagrożonych gatunków, jakimi są jeże, czy żaby śmieszki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II-VI SP. Oprócz ciekawych opowieści dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów tekstu i kilku wierszy w wykonaniu autorki oraz obejrzeć wykonane przez nią ilustracje. Chętnie zadawały pytania na które pisarka z wielką cierpliwością odpowiadała.  Dużą atrakcją okazały się zagadki zadawane przez autorkę oraz strój kurpiowski, w którym wystąpiła nasza pisarka. Starsze grupy miały okazję zapoznać się z twórczością pisarki, zgłębienia tajników zawodu pisarza oraz etapów powstawania i edycji książki.  Na zakończenie spotkania każdy uczestnik mógł zakupić książkę ze specjalną imienną dedykację i autografem oraz zrobić pamiątkową fotografię. Spotkanie z Małgorzatą Urszulą Laską, naszą regionalną powieściopisarką zrobiło na dzieciach wielkie wrażenie, gdyż Pani Małgorzata okazała się niezwykle miłą, ciepłą i serdeczną osobą, która chętnie dzieli się swoimi refleksjami z innymi.

Drukuj

Administrator Dodano: czwartek, 23, listopad 2017 23:45. Kategoria 2017

W czwartek 23 listopada klasy 0-III ochoczo  wybrały  się na konkurs do biblioteki szkolnej pt. „Parada Postaci Bajkowych”. W konkursie wzięło udział 38 uczniów. parada 2017
Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie stroju bajkowego i krótka opowieść o postaci, w którą się wcielili. Dzieci uczestniczyły również w bajkowych zabawach m.in.: odpowiadały na zagadki, rozpoznawały utwory i rekwizyty z bajek, układały bajkowe puzzle.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce – Zuzanna Staśkiewicz, Kacper Nalewajk
 • II miejsce – Katarzyna Andrzejczyk, Wiktor Długozima
 • III miejsce – Łucja Piaścik, Natalia Andrzejczyk, Wiktor Staśkiewicz
 • Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Brzóska, Martyna Żyłowska, Lena Staśkiewicz, Jakub Szczubełek, Małgorzata Łępicka, Daria Kaczyńska

Gratulujemy!

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP