• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II

logo szkoly


   
Szkoła Podstawowa
im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim

audioHymn szkoły

 

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W dniu 18 listopada obchodziliśmy szóstą rocznicę nadania naszej szkole imienia Św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Następnie miała miejsce część oficjalna, w czasie swieto szkoly 2021której zaśpiewaliśmy hymn szkoły i przedstawicieleuczniów z Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiatyi zapalili świece w miejscu pamięci Patrona.  Zwycięscy konkursu „Jan Paweł II w oczach dziecka” zaprezentowali piosenki i wiersze o naszym papieżu. W dalszej części uroczystości wróciliśmy wspomnieniami do tamtego listopadowego dnia, 2015 roku, dzięki prezentacji z uroczystości nadania imienia. I,,zakręciła się łezka w oku." Uczniowie zapoznali się też z ideą światowych dni młodzieży, ich historią i symbolami. Wszystkie klasy przygotowały prace plastyczne i rymowanki ilustrujące słowa Jana Pawła II wypowiedziane do młodzieży w czasie pierwszych sześciu ŚDM. Wykazali się dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem w realizację zadań. Mamy nadzieję, że słowa naszego Patrona zapadną w nasze serca i umysły na zawsze.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada 2021 r. uroczystą akademią, która rozpoczęła się prezentacją multimedialną Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Gra o niepodległość”. Następnie, w podniosłej atmosferze przy wzniesionym sztandarze szkoły  sw niepodleglosci 2021odśpiewaliśmy hymn państwowy. Drugą częścią akademii był montaż słowno- muzyczny przygotowany i wykonany przez uczniów klasy VIII poświęcony etapom walki o odzyskanie niepodległości. Przy zapalonych zniczach, w pięknej scenografii deklamowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Zwieńczeniem uroczystości było niezapomniane odśpiewanie pieśni „Miejcie nadzieję”, która długo jeszcze była nucona na szkolnych korytarzach…

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Życie jest drogą do nieba - pod takim hasłem 29 października 2021r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy pięknej dzien ws 2021opowieści pt. „Cztery świece”, która uświadomiła nam jak ważna w życiu każdego człowieka jest nadzieja,  którą daje nam nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Mieliśmy także okazje uzmysłowić sobie, że każdy z nas w czasie rejsu,  którym jest nasze  życie, powołany jest do świętości. Zakończyliśmy piosenką- Każdy może być święty jeśli tylko chce…
W nastroju zadumy i refleksji udaliśmy się na cmentarz nieznanego żołnierza
w Kurpiowskich – Mierzejewie, by tam   zapalić znicze i w modlitwie polecić dusze poległych tam żołnierzy.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W środę 27 października uczniowie klasy I zostali przyjęci do szkolnej społeczności. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, wiadomości oraz uzdolnienia w czasie pierwszego szkolnego egzaminu. Czekało na nich 6 zadań sprawdzających ich gotowość do podjęcia nauki w szkole. Uczniowie poradzili sobie z nimi wyśmienicie. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci udowodniły, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Obecność rodziców, nauczycieli i uczniów klas starszych dodała dodatkowej wagi tej uroczystości. pasowanie kl I 2021
W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Następnie pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech.
Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć oraz upominków. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Wszystko, co wielkie jest przez serce…
Takie hasło zawisło na dekoracji i powitało wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej… Tym razem nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali dla nauczycieli i innych pracowników szkoły niezapomnianą i wzruszającą uroczystość.  den 2021
Najpierw były życzenia, kwiaty i słodkie upominki. Następnie obejrzeliśmy wspaniałą inscenizację pt. „Dni otwarte w niebie”, podczas której byliśmy rozliczani z nauczycielskich grzechów. Następnie zaprezentowano „Galerię ciała pedagogicznego”, czyli portrety wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz ich niezwykłe moce opisane w zręcznych rymowankach. Na koniec wręczono Certyfikaty Anielskiej Cierpliwości. Wszystkie te niebywałe atrakcje przygotowali uczniowie pod kierunkiem mam z Rady Rodziców. Kolejną częścią  tej uroczystości były wyrazy uznania od Pani Dyrektor skierowane do wszystkich pracowników szkoły ( w większości poparte wymiernymi dowodami…) oraz wspólne zdjęcie całej Rady Pedagogicznej. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców.
Te miłe chwile na długo pozostaną w naszej pamięci…

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

„Droga do sukcesu bywa trudna, ale razem damy radę!” – to hasło przewodnie inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022, który rozpoczęliśmy 1 września. O godzinie 9.00 rozpoczecie roku 2021 2022uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Pawła Sobotkę – proboszcza naszej parafii w Łęgu Starościńskim. Po Eucharystii wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkole, gdzie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała dyrektor szkoły pani Maria Puławska. Odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.  Pani Dyrektor, przywitała dzieci mówiąc: „Dobrze, że jesteście. Zdrowi i uśmiechnięci wróciliście do szkoły.” W szczególności powitano naszych najmłodszych  przedszkolaków, którzy z wielką ciekawością rozpoczynają swoją ścieżkę edukacyjną. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami i Podzielili się wakacyjnymi wrażeniami.

Wszystkim naszym uczniom życzymy w nowym roku szkolnym, samych sukcesów w nauce!!!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W piątek 25 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek, obwieszczając tym samym rozpoczęcie upragnionych wakacji. Cała społeczność szkolna zgromadzona na placu przed szkołą spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły, od najstarszych do najmłodszych przedstawili krótką część artystyczną. Następnie Pani Dyrektor i wychowawcy ZAKONCZENIE ROKU 2021poszczególnych klas wręczyli nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za owocną współpracę. Podziękowania od uczniów, Rady Rodziców i Pani dyrektor otrzymali również nauczyciele i pracownicy obsługi. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Drodzy Absolwenci. Jesteśmy z Was dumni. Dumni z odpowiedzialności, z jaką podeszliście do nauki, zwłaszcza w ostatnim, trudnym, czasie. Wykazaliście się wytrwałością i hartem ducha. ABSOLWENCI 2021
Wasza obecność w szkole to coś więcej, niż tylko ten ostatni, wyjątkowy czas. Doceniamy waszą odwagę, którą wykazywaliście się przez te osiem niesamowitych lat. Odwagę bycia wrażliwymi i dzielenia się swoimi talentami, pomysłami. Odwagę przyznawania się do błędów i podejmowania wysiłku, by je naprawić. Odwagę snucia planów i marzeń, rozwijania się i doskonalenia. Spisaliście się fantastycznie, jesteśmy o Was spokojni. Gdziekolwiek będziecie kontynuować naukę, na pewno doskonale dacie sobie radę. Bądźcie o tym przekonani.
Walt Disney mawiał: "Jeśli potrafisz o czymś marzyć,  to potrafisz także tego dokonać".
Marzcie więc i dokonujcie rzeczy niemożliwych! Bądźcie kreatywni, pomysłowi i wytrwali. Właściwie pokierujcie swoimi umiejętnościami i wykorzystajcie mocne strony by zrealizować marzenia.
Jeśli kiedyś nie będziecie zadowoleni ze swoich wyników, pamiętajcie, że:

 • Adam Mickiewicz czuł wstręt do kaligrafii. Myliły mu się litery i z tego powodu powtarzał trzecią klasę.
 • Hans Christian Andersen nigdy nie nauczył się poprawnie pisać.
 • Leonardo da Vinci był dyslektykiem, ale swoim rozumem prześcignął o kilkaset lat epokę, w której żył.
 • Albert Einstein  wcale nie był szkolnym prymusem.
 • Isaac Newton w szkole radził sobie średnio, dlatego wolał spędzać czas pod jabłonią, gdzie odkrył grawitację.

Możecie. Potraficie. Dacie radę. Wierzymy w Was! Nigdy więc się nie poddawajcie, bo świat czeka na Wasze dokonania! Pamiętajcie: jesteście odważniejsi, niż sami w to wierzycie,  jesteście silniejsi, niż się Wam wydaje i jesteście mądrzejsi, niż myślicie.
Kochani Ósmoklasiści, dziś rozstajecie się z naszą szkołą, ale zachowajcie ją w pamięci, zachowajcie dobre chwile i życzliwych przyjaciół. My na pewno będziemy o Was pamiętać.
Powodzenia! Szczęśliwej podróży!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Jak co roku w maju, wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki pragnęły podziękować swoim  rodzicom za trud i poświęcenie, własnoręcznie wykonanymi laurkami i świecznikami. dzien mamy 2021Nie zabrakło również części artystycznej, tańca, piosenek i wierszy płynących prosto z kochających serc. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem przygotowało się do występu. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z mikrofonem i prawdziwą „sceną”. Dzieciaki spisały się na medal, co z pewnością docenią ich najbliżsi.

 

DZIEŃ MAMY W KLASACH STARSZYCH

Dzień Mamy  jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla Mam.

Uczniowie w naszej szkole przygotowali  i nagrali recytację wierszy i piosenek by w szczególny sposób uczcić to święto.

Dzieci wyraziły swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, pogody ducha oraz spełnienia marzeń.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. majowe3
1 maja - Święto Pracy, w tym dniu szczególnie podkreśla się rolę pracy w życiu człowieka. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku.
2 maja -  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się je propagować i jak najwięcej o nim mówić. Kolory flagi polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień – symbolizująca przelaną krew w walce w obronie kraju oraz biel – symbolizująca wartości duchowe, czystość i niepokalanie.
3 maja - to rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.
Aby uczcić te wydarzenia w szkole zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, podczas których omawiano ich znaczenie. Uczniowie oglądali filmiki oraz śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Pomimo trwającej sytuacji pandemicznej pamiętajmy, że waga tych świąt nie zmalała i powinniśmy być dumni z bycia Polakami.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W imieniu  mężczyzn z naszej  szkoły dzien kobiet 2021

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Drogie Panie, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Chłopcy i mężczyźni pamiętali o tym wyjątkowym święcie.
Po gorących życzeniach  Dziewczynki otrzymały coś słodkiego  a Panie piękne kwiaty.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

Wzorem poprzednich lat, w piątek 30 października  przedstawiciele uczniów naszej szkoły pomodlili się oraz zapalili znicze na Cmentarzu Nieznanych Żołnierzy z okresu I wojny światowej w Kurpiewskich -Mierzejewie.  Ta wizyta stała się okazją do chwili ciszy i zadumy oraz rozmowy o historii tego miejsca. 1 listopada

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Dzień 23 października 2020 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I, rodziców oraz wychowawczyni p. Alicji Brodzik.
W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
      Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i z zadaniami wyznaczonymi przez p. Alę.
Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. pasowanie 2020
Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły.  Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków zakupionych przez rodziców. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
     Rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości i gratuluję tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzę wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ze względu na obostrzenia wprowadzone z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną ten dzień nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. Natomiast nasi uczniowie są  jak zwykle niezastąpieni i kochani.  Pod okiem dzein edukacji 2020 przedstawicieli Rady Rodziców,  złożyli życzenia oraz odśpiewali gromkie 100 lat wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji ich święta. Nie zabrakło również kwiatów i słodkich upominków.  Był to bardzo miły gest, doceniający zaangażowanie i trud wkładany w codzienną edukację uczniów.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się bardzo radośnie, bo za szkołą tęskniliśmy od marca.
W chłodny, wtorkowy poranek 4 września 2020r.  o godzinie 9.00 nauczyciele, uczniowie i towarzyszący im rodzicie spotkali się na Mszy Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim. Uroczystą eucharystię celebrował ks. Paweł Sobotka – proboszcz naszej parafii. rozpoczecie roku 2020 2021
Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Pani Dyrektor Maria Puławska najgoręcej witała uczniów.  Zapoznała wszystkich z nowymi zasadami, które będą panować w szkole, wobec ciągle istniejącego zagrożenia epidemiologicznego. Uczniowie otrzymali podręczniki i plany lekcji. Przywitali się ze swoimi nauczycielami.
Mimo niesprzyjającej pogody, obostrzeń sanitarnych, mimo maseczek na twarzach miło było się spotkać,  po prostu spotkać... Obyśmy mogli spotykać się na lekcjach w budynku szkoły każdego dnia, aż do piątku 25 czerwca 2021 roku.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny był wyjątkowy, pełen wyzwań i nowych doświadczeń. Niezwykłe było również jego zakończenie. Konieczne stało się zachowanie zasad bezpieczeństwa – utrzymanie odstępu od innych osób, rezygnacja z uścisków na pożegnanie. Nigdy wcześniej nie przeżyliśmy takiego zakończenia roku szkolnego. Było inaczej, ale równie pięknie i uroczyście. zakonczenie roku sz 2019 2020
Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów,  listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców uczniów  odbywało się według wcześniej ustalonego harmonogramu. Każda grupa uczniów odśpiewała hymn szkoły, pani dyrektor podsumowała rok szkolny,  podziękowała za wytężoną pracę i życzyła bezpiecznych wakacji. To wszystko dawało nam poczucie normalności.
Ostatnią grupą była klasa ósma. Pożegnali oni mury naszej szkoły, aby rozpocząć nowy etap edukacji. Złożyli ślubowanie absolwentów. Było też ich krótkie ale wzruszające pożegnanie, podziękowania dla rodziców i pracowników szkoły, tort oraz pożegnanie i upominki od klasy VII. Pani Dyrektor wręczyła im symboliczne klucze do szczęścia, do  przyszłości, o jakiej marzą.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów w nauce. Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole. Ruszajcie w świat, który stoi przed wami otworem.
Uczniom i ich rodzicom oraz  nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy niezapomnianych, wspaniałych wakacji i urlopów.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP