• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

REKRUTACJA

REKRUTACJA 2020 2021

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

„Droga do sukcesu bywa trudna, ale razem damy radę!” – to hasło przewodnie inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022, który rozpoczęliśmy 1 września. O godzinie 9.00 rozpoczecie roku 2021 2022uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Pawła Sobotkę – proboszcza naszej parafii w Łęgu Starościńskim. Po Eucharystii wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkole, gdzie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała dyrektor szkoły pani Maria Puławska. Odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.  Pani Dyrektor, przywitała dzieci mówiąc: „Dobrze, że jesteście. Zdrowi i uśmiechnięci wróciliście do szkoły.” W szczególności powitano naszych najmłodszych  przedszkolaków, którzy z wielką ciekawością rozpoczynają swoją ścieżkę edukacyjną. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami i Podzielili się wakacyjnymi wrażeniami.

Wszystkim naszym uczniom życzymy w nowym roku szkolnym, samych sukcesów w nauce!!!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W piątek 25 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek, obwieszczając tym samym rozpoczęcie upragnionych wakacji. Cała społeczność szkolna zgromadzona na placu przed szkołą spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły, od najstarszych do najmłodszych przedstawili krótką część artystyczną. Następnie Pani Dyrektor i wychowawcy ZAKONCZENIE ROKU 2021poszczególnych klas wręczyli nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za owocną współpracę. Podziękowania od uczniów, Rady Rodziców i Pani dyrektor otrzymali również nauczyciele i pracownicy obsługi. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Drodzy Absolwenci. Jesteśmy z Was dumni. Dumni z odpowiedzialności, z jaką podeszliście do nauki, zwłaszcza w ostatnim, trudnym, czasie. Wykazaliście się wytrwałością i hartem ducha. ABSOLWENCI 2021
Wasza obecność w szkole to coś więcej, niż tylko ten ostatni, wyjątkowy czas. Doceniamy waszą odwagę, którą wykazywaliście się przez te osiem niesamowitych lat. Odwagę bycia wrażliwymi i dzielenia się swoimi talentami, pomysłami. Odwagę przyznawania się do błędów i podejmowania wysiłku, by je naprawić. Odwagę snucia planów i marzeń, rozwijania się i doskonalenia. Spisaliście się fantastycznie, jesteśmy o Was spokojni. Gdziekolwiek będziecie kontynuować naukę, na pewno doskonale dacie sobie radę. Bądźcie o tym przekonani.
Walt Disney mawiał: "Jeśli potrafisz o czymś marzyć,  to potrafisz także tego dokonać".
Marzcie więc i dokonujcie rzeczy niemożliwych! Bądźcie kreatywni, pomysłowi i wytrwali. Właściwie pokierujcie swoimi umiejętnościami i wykorzystajcie mocne strony by zrealizować marzenia.
Jeśli kiedyś nie będziecie zadowoleni ze swoich wyników, pamiętajcie, że:

 • Adam Mickiewicz czuł wstręt do kaligrafii. Myliły mu się litery i z tego powodu powtarzał trzecią klasę.
 • Hans Christian Andersen nigdy nie nauczył się poprawnie pisać.
 • Leonardo da Vinci był dyslektykiem, ale swoim rozumem prześcignął o kilkaset lat epokę, w której żył.
 • Albert Einstein  wcale nie był szkolnym prymusem.
 • Isaac Newton w szkole radził sobie średnio, dlatego wolał spędzać czas pod jabłonią, gdzie odkrył grawitację.

Możecie. Potraficie. Dacie radę. Wierzymy w Was! Nigdy więc się nie poddawajcie, bo świat czeka na Wasze dokonania! Pamiętajcie: jesteście odważniejsi, niż sami w to wierzycie,  jesteście silniejsi, niż się Wam wydaje i jesteście mądrzejsi, niż myślicie.
Kochani Ósmoklasiści, dziś rozstajecie się z naszą szkołą, ale zachowajcie ją w pamięci, zachowajcie dobre chwile i życzliwych przyjaciół. My na pewno będziemy o Was pamiętać.
Powodzenia! Szczęśliwej podróży!

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Jak co roku w maju, wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki pragnęły podziękować swoim  rodzicom za trud i poświęcenie, własnoręcznie wykonanymi laurkami i świecznikami. dzien mamy 2021Nie zabrakło również części artystycznej, tańca, piosenek i wierszy płynących prosto z kochających serc. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem przygotowało się do występu. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z mikrofonem i prawdziwą „sceną”. Dzieciaki spisały się na medal, co z pewnością docenią ich najbliżsi.

 

DZIEŃ MAMY W KLASACH STARSZYCH

Dzień Mamy  jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla Mam.

Uczniowie w naszej szkole przygotowali  i nagrali recytację wierszy i piosenek by w szczególny sposób uczcić to święto.

Dzieci wyraziły swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, pogody ducha oraz spełnienia marzeń.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. majowe3
1 maja - Święto Pracy, w tym dniu szczególnie podkreśla się rolę pracy w życiu człowieka. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku.
2 maja -  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się je propagować i jak najwięcej o nim mówić. Kolory flagi polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień – symbolizująca przelaną krew w walce w obronie kraju oraz biel – symbolizująca wartości duchowe, czystość i niepokalanie.
3 maja - to rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Święto Konstytucji 3 Maja ustanowione zostało w 1919 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość. Obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.
Aby uczcić te wydarzenia w szkole zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, podczas których omawiano ich znaczenie. Uczniowie oglądali filmiki oraz śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Pomimo trwającej sytuacji pandemicznej pamiętajmy, że waga tych świąt nie zmalała i powinniśmy być dumni z bycia Polakami.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

W imieniu  mężczyzn z naszej  szkoły dzien kobiet 2021

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Drogie Panie, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Chłopcy i mężczyźni pamiętali o tym wyjątkowym święcie.
Po gorących życzeniach  Dziewczynki otrzymały coś słodkiego  a Panie piękne kwiaty.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

Wzorem poprzednich lat, w piątek 30 października  przedstawiciele uczniów naszej szkoły pomodlili się oraz zapalili znicze na Cmentarzu Nieznanych Żołnierzy z okresu I wojny światowej w Kurpiewskich -Mierzejewie.  Ta wizyta stała się okazją do chwili ciszy i zadumy oraz rozmowy o historii tego miejsca. 1 listopada

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Dzień 23 października 2020 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I, rodziców oraz wychowawczyni p. Alicji Brodzik.
W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
      Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i z zadaniami wyznaczonymi przez p. Alę.
Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. pasowanie 2020
Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły.  Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków zakupionych przez rodziców. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
     Rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości i gratuluję tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzę wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ze względu na obostrzenia wprowadzone z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną ten dzień nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. Natomiast nasi uczniowie są  jak zwykle niezastąpieni i kochani.  Pod okiem dzein edukacji 2020 przedstawicieli Rady Rodziców,  złożyli życzenia oraz odśpiewali gromkie 100 lat wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji ich święta. Nie zabrakło również kwiatów i słodkich upominków.  Był to bardzo miły gest, doceniający zaangażowanie i trud wkładany w codzienną edukację uczniów.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się bardzo radośnie, bo za szkołą tęskniliśmy od marca.
W chłodny, wtorkowy poranek 4 września 2020r.  o godzinie 9.00 nauczyciele, uczniowie i towarzyszący im rodzicie spotkali się na Mszy Św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim. Uroczystą eucharystię celebrował ks. Paweł Sobotka – proboszcz naszej parafii. rozpoczecie roku 2020 2021
Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Pani Dyrektor Maria Puławska najgoręcej witała uczniów.  Zapoznała wszystkich z nowymi zasadami, które będą panować w szkole, wobec ciągle istniejącego zagrożenia epidemiologicznego. Uczniowie otrzymali podręczniki i plany lekcji. Przywitali się ze swoimi nauczycielami.
Mimo niesprzyjającej pogody, obostrzeń sanitarnych, mimo maseczek na twarzach miło było się spotkać,  po prostu spotkać... Obyśmy mogli spotykać się na lekcjach w budynku szkoły każdego dnia, aż do piątku 25 czerwca 2021 roku.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny był wyjątkowy, pełen wyzwań i nowych doświadczeń. Niezwykłe było również jego zakończenie. Konieczne stało się zachowanie zasad bezpieczeństwa – utrzymanie odstępu od innych osób, rezygnacja z uścisków na pożegnanie. Nigdy wcześniej nie przeżyliśmy takiego zakończenia roku szkolnego. Było inaczej, ale równie pięknie i uroczyście. zakonczenie roku sz 2019 2020
Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów,  listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców uczniów  odbywało się według wcześniej ustalonego harmonogramu. Każda grupa uczniów odśpiewała hymn szkoły, pani dyrektor podsumowała rok szkolny,  podziękowała za wytężoną pracę i życzyła bezpiecznych wakacji. To wszystko dawało nam poczucie normalności.
Ostatnią grupą była klasa ósma. Pożegnali oni mury naszej szkoły, aby rozpocząć nowy etap edukacji. Złożyli ślubowanie absolwentów. Było też ich krótkie ale wzruszające pożegnanie, podziękowania dla rodziców i pracowników szkoły, tort oraz pożegnanie i upominki od klasy VII. Pani Dyrektor wręczyła im symboliczne klucze do szczęścia, do  przyszłości, o jakiej marzą.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów w nauce. Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole. Ruszajcie w świat, który stoi przed wami otworem.
Uczniom i ich rodzicom oraz  nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy niezapomnianych, wspaniałych wakacji i urlopów.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Bo dzień kobiet jest od tego
by powiedzieć Wszystkiego Najlepszego !

Życzymy wam abyście odnalazły: DZ KOBIET 2020
W ciszy swoje myśli i marzenia
W bliskich wam osobach siłę i piękno stworzenia
W otaczającym was świecie radość istnienia
W kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia
A w sobie przede wszystkim miłość.
W tak ważnym dniu, do życzeń przyłączają się 
wszyscy mężczyźni.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 21  stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
Grupa przedszkolna zaprosiła swoich najbliższych do obejrzenia teleturnieju, który miał na celu wyłonienie: „Która babcia jest: najlepsza, najpiękniejsza, wyjątkowa” a także „Który dziadek jest: najfajniejszy, najważniejszy niczym król?”. Wyniki teleturnieju były jednogłośne – Każda babcia i każdy dziadek zasługuje na  miano – „Wyjątkowa/wy”. dz babci 2020
Uczniowie z klasy pierwszej swoim występem odpowiedzieli na pytanie: „Jakie jest babci i dziadka najważniejsze zadanie?”- odpowiedź brzmi: „Wnuków wychowanie i wnuków rozpieszczanie”. Potwierdzili również, że nikt tak nie ratuje z opresji jak „babcia kochana i dziadek najlepszy”.
Klasa II zabrała nas w podróż do przeszłości by wspominać „Jak to z dziadkiem i babcią było”. Okazuje się, że to iż babcia i dziadek są razem to czysty przypadek.
Wnukowie i wnuczki z klasy III wcielili się w postać słynnego detektywa Szerloka Holmsa i podpatrywali swoje babcie i dziadków, by poznać ich zainteresowania, a także to jak spędzają czas wolny.
Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.
Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

19 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. Na wstępie pani Dyrektor przywitała wszystkich obecnych. Zaszczyt rozpoczęcia uroczystości przypadł najmłodszym uczniom naszej szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały taniec z chustami. Następnie scena należała do uczniów klasy 5 i 6, którzy wigilia 2019 przedstawili jasełkę w formie pantomimy. Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie z nowym wyzwaniem za co zostali sowicie nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie po odczytaniu przez księdza proboszcza Pawła Sobotkę fragmentu Pisma Świętego i krótkiej modlitwie społeczność szkolna i goście dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczne. Uroczystość zakończyła się wspólną Wieczerzą Wigilijną.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Kolejną rocznicę nadania imienia naszej szkole obchodziliśmy już po raz czwarty – 18 listopada 2019r. Głównym tematem była III pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski w 1987r. pod hasłem „Do końca ich umiłował”. Pielgrzymka ta trwała od 8 do 14 czerwca 1987r. Papież wtedy odwiedził 9 miast. Jednym z głównych celów pielgrzymki był udział papieża w II Krajowym Kongresie Eucharystycznym. Jan Paweł II dokonał też dwóch beatyfikacji: 9 czerwca w Tarnowie beatyfikowana została Karolina Kozkówna, zaś 14 czerwca w Warszawie bp Michał Kozal. swieto szkoly 2019

Święto szkoły rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie uczniowie obejrzeli film i prezentację dotyczącą najważniejszych wydarzeń z pielgrzymki. Uczniowie wysłuchali słów JPII, które kierował do zgromadzonych wiernych tłumów. Po krótkiej przerwie w uroczystym nastroju uczniowie z klas 0 – VIII wraz z wychowawcami tworzyli plansze, przedstawiające najważniejsze wydarzenia i przesłania z pielgrzymki papieża do Polski. Kolejnym punktem uroczystości  była prezentacja prac uczniów. Każda klasa  prezentowała jedno wybrane miasto, które odwiedził JPII.

Święto szkoły zakończyliśmy Mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza dr Pawła Sobotkę. Uroczystość przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

„11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju”napisał Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej11 listopada 2019

8 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność. O symbolicznej godzinie 11:11, podobnie jak w większości placówek oświatowych całej Polski, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Oddaliśmy w ten sposób szacunek symbolom narodowym, ale także wszystkim Polakom. Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Klasa V przedstawiła trudne dzieje naszego narodu od rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze do końca I wojny światowej i odzyskania niepodległości. Uczniowie recytowali piękne wiersze  oraz wspólnie śpiewali znane polskie pieśni patriotyczne. Obejrzeliśmy także filmy animowane przygotowane przez IPN przedstawiające historię powrotu Polski na mapę Europy, ale także sytuację naszego narodu podczas  II wojny światowej i w czasie reżimu komunistycznego, po odzyskanie w 1989 roku całkowitej wolności i zmiany ustroju państwa polskiego.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP