• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

INFORMACJA - EDUKACJA ON-LINE

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny był wyjątkowy, pełen wyzwań i nowych doświadczeń. Niezwykłe było również jego zakończenie. Konieczne stało się zachowanie zasad bezpieczeństwa – utrzymanie odstępu od innych osób, rezygnacja z uścisków na pożegnanie. Nigdy wcześniej nie przeżyliśmy takiego zakończenia roku szkolnego. Było inaczej, ale równie pięknie i uroczyście. zakonczenie roku sz 2019 2020
Rozdanie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów,  listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców uczniów  odbywało się według wcześniej ustalonego harmonogramu. Każda grupa uczniów odśpiewała hymn szkoły, pani dyrektor podsumowała rok szkolny,  podziękowała za wytężoną pracę i życzyła bezpiecznych wakacji. To wszystko dawało nam poczucie normalności.
Ostatnią grupą była klasa ósma. Pożegnali oni mury naszej szkoły, aby rozpocząć nowy etap edukacji. Złożyli ślubowanie absolwentów. Było też ich krótkie ale wzruszające pożegnanie, podziękowania dla rodziców i pracowników szkoły, tort oraz pożegnanie i upominki od klasy VII. Pani Dyrektor wręczyła im symboliczne klucze do szczęścia, do  przyszłości, o jakiej marzą.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów w nauce. Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole. Ruszajcie w świat, który stoi przed wami otworem.
Uczniom i ich rodzicom oraz  nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy niezapomnianych, wspaniałych wakacji i urlopów.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Bo dzień kobiet jest od tego
by powiedzieć Wszystkiego Najlepszego !

Życzymy wam abyście odnalazły: DZ KOBIET 2020
W ciszy swoje myśli i marzenia
W bliskich wam osobach siłę i piękno stworzenia
W otaczającym was świecie radość istnienia
W kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia
A w sobie przede wszystkim miłość.
W tak ważnym dniu, do życzeń przyłączają się 
wszyscy mężczyźni.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 21  stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
Grupa przedszkolna zaprosiła swoich najbliższych do obejrzenia teleturnieju, który miał na celu wyłonienie: „Która babcia jest: najlepsza, najpiękniejsza, wyjątkowa” a także „Który dziadek jest: najfajniejszy, najważniejszy niczym król?”. Wyniki teleturnieju były jednogłośne – Każda babcia i każdy dziadek zasługuje na  miano – „Wyjątkowa/wy”. dz babci 2020
Uczniowie z klasy pierwszej swoim występem odpowiedzieli na pytanie: „Jakie jest babci i dziadka najważniejsze zadanie?”- odpowiedź brzmi: „Wnuków wychowanie i wnuków rozpieszczanie”. Potwierdzili również, że nikt tak nie ratuje z opresji jak „babcia kochana i dziadek najlepszy”.
Klasa II zabrała nas w podróż do przeszłości by wspominać „Jak to z dziadkiem i babcią było”. Okazuje się, że to iż babcia i dziadek są razem to czysty przypadek.
Wnukowie i wnuczki z klasy III wcielili się w postać słynnego detektywa Szerloka Holmsa i podpatrywali swoje babcie i dziadków, by poznać ich zainteresowania, a także to jak spędzają czas wolny.
Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.
Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

19 grudnia odbyła się Wigilia szkolna. Na wstępie pani Dyrektor przywitała wszystkich obecnych. Zaszczyt rozpoczęcia uroczystości przypadł najmłodszym uczniom naszej szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały taniec z chustami. Następnie scena należała do uczniów klasy 5 i 6, którzy wigilia 2019 przedstawili jasełkę w formie pantomimy. Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie z nowym wyzwaniem za co zostali sowicie nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie po odczytaniu przez księdza proboszcza Pawła Sobotkę fragmentu Pisma Świętego i krótkiej modlitwie społeczność szkolna i goście dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczne. Uroczystość zakończyła się wspólną Wieczerzą Wigilijną.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Kolejną rocznicę nadania imienia naszej szkole obchodziliśmy już po raz czwarty – 18 listopada 2019r. Głównym tematem była III pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski w 1987r. pod hasłem „Do końca ich umiłował”. Pielgrzymka ta trwała od 8 do 14 czerwca 1987r. Papież wtedy odwiedził 9 miast. Jednym z głównych celów pielgrzymki był udział papieża w II Krajowym Kongresie Eucharystycznym. Jan Paweł II dokonał też dwóch beatyfikacji: 9 czerwca w Tarnowie beatyfikowana została Karolina Kozkówna, zaś 14 czerwca w Warszawie bp Michał Kozal. swieto szkoly 2019

Święto szkoły rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie uczniowie obejrzeli film i prezentację dotyczącą najważniejszych wydarzeń z pielgrzymki. Uczniowie wysłuchali słów JPII, które kierował do zgromadzonych wiernych tłumów. Po krótkiej przerwie w uroczystym nastroju uczniowie z klas 0 – VIII wraz z wychowawcami tworzyli plansze, przedstawiające najważniejsze wydarzenia i przesłania z pielgrzymki papieża do Polski. Kolejnym punktem uroczystości  była prezentacja prac uczniów. Każda klasa  prezentowała jedno wybrane miasto, które odwiedził JPII.

Święto szkoły zakończyliśmy Mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza dr Pawła Sobotkę. Uroczystość przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

„11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju”napisał Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej11 listopada 2019

8 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność. O symbolicznej godzinie 11:11, podobnie jak w większości placówek oświatowych całej Polski, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Oddaliśmy w ten sposób szacunek symbolom narodowym, ale także wszystkim Polakom. Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Klasa V przedstawiła trudne dzieje naszego narodu od rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze do końca I wojny światowej i odzyskania niepodległości. Uczniowie recytowali piękne wiersze  oraz wspólnie śpiewali znane polskie pieśni patriotyczne. Obejrzeliśmy także filmy animowane przygotowane przez IPN przedstawiające historię powrotu Polski na mapę Europy, ale także sytuację naszego narodu podczas  II wojny światowej i w czasie reżimu komunistycznego, po odzyskanie w 1989 roku całkowitej wolności i zmiany ustroju państwa polskiego.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Dnia 22 października społeczność szkolna przyjrzała się dokładnie „jedenastu śmiałkom, którzy od 2 września przybywali do szkoły i jakby to powiedzieć… uczyli się … nieoficjalnie, nielegalnie, może tajnie”. pasowanie 2019

Tego dnia uroczyście, w obecności nauczycieli, starszych uczniów, przedszkolaków i rodziców sprawdzono czego się do tej pory nauczyli, co wiedzą, co umieją. Tak więc wspomniani śmiałkowie śpiewali, recytowali, tańczyli, wykonywali zadania sprawnościowe, zadania z literkami i cyframi.  Stwierdzono, że jest całkiem dobrze, nawet bardzo dobrze i można ich przyjąć do grona uczniów, że powinni być dla szkoły pociechą. Wobec tego ci śmiałkowie – uczniowie I klasy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Nowi uczniowie poprosili nauczycieli i rodziców o pomoc w szkolnym życiu, bo bez tego przecież nie mogą zostać wzorowymi uczniami. Sami otrzymali życzenia od starej braci uczniowskiej, nauczycieli i rodziców powodzenia i radości, bo przecież „na szkolne przygody czas”.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

XIX Dzień  Papieski pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”

           Dokładnie 41 lat temu wybrano Papieża Polaka- Karola Wojtyłę, który przybrał  imię: „Jan Paweł II”.  16 października zorganizowaliśmy uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Jak co roku pochyliliśmy  się  nad aspektami nauczania Jana Pawła II, zgłębiając to, co mówił do nas. dzien papieski 2019

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

„NAUCZYCIEL TO TEN, KTÓRY WPROWADZA NAS  DO WIELKIEJ SZKOŁY ODKRYWANIA ŚWIATA”

Ten piękny cytat towarzyszył nam podczas uroczystej Gali wręczania Oskarów Szkolnych z okazji Święta Edukacji Narodowej, która odbyła się w naszej szkole dnia 15. 10. 2019 r.  
Uroczystość  przygotowali  rodzice i uczniowie.  Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku  nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  dz nauczyciela 2019
Podczas części artystycznej odbyło się rozdanie Oskarów Szkolnych w następujących kategoriach:

- Oskar w kategorii „Chodząca Cierpliwość”,
- Oskar w kategorii „Piękne Literek Pisanie i Częste Przytulanie”,
- Oskar w kategorii „Debiut Roku”,
- Oskar w kategorii „Już Czytamy i Liczymy, Świetnie Przy Tym Się Bawimy”,
- Oskar w kategorii „Strażniczka Poprawnej Polszczyzny”,
- Oskar w kategorii „Potęga Roku”,
- Oskar w kategorii „Wielki Anioł”,
- Oskar w kategorii „Propagator Przeszłości”,
- Oskar w kategorii „Nauczycielka Ekologiczna”,
- Oskar w kategorii „Angielska Dusza”,
- Oskar w kategorii „Petarda”,
- Oskar w kategorii „Nauczanie Przez Wspomaganie”,
- Oskar w kategorii „Superszybkie Pisanie Dokumentów”,
- Oskar w kategorii „Znawca Śrubki, Wkrętki i Pokrętki”,
- Oskar w kategorii „Perfekcyjne Panie Szkoły”,
- Oskar w kategorii „Cały Świat Otwarty Poprzez Książek Karty”,
- Oskar w kategorii „Organizator Życia Szkolnego” oraz  „Mistrz Mikrofonu”.

Dziękujemy Wam kochani za wasze wielkie serce i za  wyjątkowość tego dnia. Wasze  przygotowania  i zabiegi by był to dzień niepowtarzalny sprawiają, że jesteście nam bardzo bliscy.
 
Pani Dyrektor wręczając Nagrody Dyrektora podziękowała nauczycielom  za trudną i pełną poświęceń pracę. Stwierdziła, że w naszej szkole nauczyciele są twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Życzyła im przede wszystkim wytrwałości i radości z tego, że mogą  przekazywać wiedzę i doświadczenie uczniom, oraz wychowywać ich na wspaniałych, dobrych ludzi.

Podziękowała również pracownikom administracyjni i pracownikom obsługi, za rzetelne i efektywne wykonywanie zadań, za dyspozycyjność i za  wszystkie inicjatywy przyczyniające się do sprawnego funkcjonowania szkoły.

Pan Wójt wręczając nauczycielce Nagrodę Wójta podziękował wszystkim za piękną i rzetelną pracę.  Życzył nam wszystkim by w naszej szkole nadal panowała niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły  będą przychodzić do niej z chęcią i przyjemnością.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Prawdziwie wielki jest ten człowiek,
który chce się czegoś nauczyć”
Św. Jan Paweł II

To przewodnie hasło inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020, który rozpoczęliśmy 2 września o godz. 900. W tym wyjątkowym dniu byli z nami (uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły ) pradziadkowie i  prababcie uczniów - reprezentanci  pokolenia, które doświadczyło drugiej wojny światowej. W  symboliczny sposób  dokończyli swój, przed laty, “Przerwany marsz” do szkoły.  Zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymny – państwowy i szkoły oraz uczestniczyliśmy w uroczystej eucharystii, którą celebrował ks. Paweł Sobotka – proboszcz naszej parafii.    rozp roku 2019

Pani Dyrektor życzyła wielu sukcesów w nauce - na miarę swoich możliwości oraz by żyć i pracować tak, by każdego dnia być lepszym nie od innych, ale lepszym od samego siebie z dnia wczorajszego.

Uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. A tam… wiadomo – podręczniki, plan lekcji oraz mnóstwo powakacyjnych wrażeń i… ciekawość – jaki będzie ten rok?

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

"Nauka jest niezmierna jak morze"

Oto hasło uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnania pierwszych absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej. Oczywiście nie mogło obejść się bez oficjalnych ceremonii powitania, przekazania sztandaru siódmoklasistom, ślubowania absolwentów, rozdania nagród i listów gratulacyjnych dla wzorowych uczniów i ich rodziców, podziękowań, prezentów i kwiatów, ale… to popisy artystyczne wywołały największe emocje. koniec r sz 2019

Najpierw podziwialiśmy wspaniały taniec krakowiaków- przedszkolaków, potem siódmoklasiści wyśpiewali swoim starszym kolegom ostatnie słowa pożegnania, by wreszcie znaleźć się na pokładzie okrętu absolwentów. Wszyscy w czapkach marynarskich i z wiosłami tak brawurowo wiosłowali, deklamowali i śpiewali, że spektakl był przerywany spontanicznymi, gromkimi brawami.

Gratulujemy, tęsknimy i przede wszystkim jesteśmy z Was dumni…

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

 ,,Bóg nakazał człowiekowi odpocząć”

Koniec roku to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć.  msza sw koniec roku
18 czerwca 2019r  o godz. 8.30   zgromadziliśmy się wokół polowego ołtarza w naszej szkole, by podziękować Panu Bogu za wszystko, co otrzymaliśmy w minionym roku szkolnym i co pomagało nam wzrastać duchowo i rozwijać się fizycznie.
W czasie mszy licznie zgromadzona społeczność szkolna: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, dziękowała za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym oraz prosiła o szczęśliwy i bezpieczny wypoczynek wakacyjny.  Mszę św. sprawował ks. proboszcz  Paweł Sobotka  który modlił się w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i zmarłych  pracowników.  Tradycyjnie uczniowie  przygotowali czytania, modlitwy, dary i pieśni.

Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, które wezwało nas ,,Miłujcie waszych nieprzyjaciół”
         Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Paweł udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa na czas wakacji.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

28 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła sie uroczystość  z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których wszystkie przygotowały z serca płynące życzenia oraz wiersze, piosenki, tańce i przedstawienia. dzien mamy 2019

Pani Dyrektor Maria Puławska powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez występy artystyczne. Przedszkolaki wystąpili  w przedstawieniu pt. „ Królewska Rodzinka” oraz tańczyli przepiękne tańce dla swoich rodziców. Klasa I i II przedstawiła skecz pt. „Rodzinka”, a klasa III śpiewała piosenki o mamie. Uczniowie klas IV-VIII dziękowali rodzicom wierszami i piosenką. Po wspaniałych występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom upominki z okazji ich święta. Publiczność była zachwycona. Po częśći oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

26 kwietnia uczciliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja – pierwszej konstytucji w Europie Konstytucja z  1791 roku wyrażała nadzieje Polaków na wzmocnienie państwa, władzy królewskiej i wojska, a także nadawała prawa mieszczanom i poprawiała sytuację chłopów. Uchwalając Konstytucję 3 Maja posłowie Sejmu Czteroletniego podjęli próbę ratowania Rzeczpospolitej.  3MAJA 2019
Na pamiątkę tego wydarzenia 3 maja ustanowiono świętem narodowym.
Recytując wiersze, uczniowie 8 klasy, przybliżyli wszystkim historię powstania i okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja oraz  ówczesną trudną sytuację naszego państwa. Hymn państwowy i „Majową jutrzenkę” wszyscy zaśpiewali.

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Bo dzień kobiet jest od tego8marca
by powiedzieć Wszystkiego Najlepszego!
Życzymy wam abyście odnalazły:
W ciszy swoje myśli i marzenia
W bliskich wam osobach siłę i piękno stworzenia
W otaczającym was świecie radość istnienia
W kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia
A w sobie przede wszystkim miłość.
W tak ważnym dniu, do życzeń przyłączają się  8marca 2019
wszyscy mężczyzni

 

Drukuj

Administrator. Kategoria UROCZYSTOŚCI

Dnia 22 stycznia było nam bardzo miło gościć Babcie i Dziadków uczniów. Dla nich przedszkolaki i uczniowie klas I- III śpiewali piosenki, grali na instrumentach, tańczyli. Wystawili też dwie inscenizacje: „Przygody leniwego kota Bonifacego” i „Skarb dla babci i dziadka”. DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

Wnuczęta złożyły życzenia i wręczyły upominki. Były to samodzielnie wykonane kwiaty i kalendarze.

Dzień Babci i Dziadka jest w szkole wyjątkowo przyjemnym dniem, bo i goście są przemili i bardzo kochani . W tym dniu widać tak dużo miłości w uściskach i przytulankach.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP