• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II

logo szkoly


   
Szkoła Podstawowa
im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim

audioHymn szkoły

 

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny i wyjątkowy czas. Jego cudowność czuje się już od początku grudnia. Była ona obecna także w naszej szkole m.in. poprzez przygotowania świątecznego przedstawienia. W tym roku uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej zamiast tradycyjnej jasełki przygotowali przedstawienie oparte na baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. jaselka 2021
Biedna dziewczynka sprzedająca zapałki nie otrzymała pomocy od przechodniów, którzy byli skupieni na swoich sprawach. Nikt z nich nie zauważył jej odejścia. Poruszająca opowieść, która pobudza wrażliwość oraz uczy empatii doskonale wpisała się w przedświąteczny okres. Przypomniała, że Boże Narodzenie to nie tylko czas prezentów i wystawnego jedzenia, to czas, w którym Dzieciątko Jezus pokazuje, co powinno być ważne w naszym życiu.
Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie z nowym wyzwaniem za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie pani Dyrektor odczytała fragment Pisma Świętego, a po krótkiej modlitwie przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Następnie uczniowie udali się na Wigilie klasowe.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„ Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Młodzież z klasy 8 podążając za nauczaniem Jana Pawła II- patrona naszej szkoły zorganizowała kiermasz charytatywny. W tym przedświątecznym czasie w którym zwracamy w sposób szczególny uwagę na potrzeby drugiego człowieka, nasi podopieczni postanowili wesprzeć małego Franka Zembrzuckiego. W tym celu  dzieci i młodzież naszej szkoły przynosiła różnego rodzaju zabawki, książki, puzzle oraz maskotki, które mogłyby posłużyć i cieszyć jeszcze innych. Po zebraniu wszelkich przedmiotów  ósmoklasiści z zapałem posegregowali oraz wycenili przyniesione skarby. akcja charytatywna
10 grudnia odbyła się sprzedaż przygotowanych  przedmiotów. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kiermasz przerósł oczekiwania młodzieży.  Udało się zebrać  ok. 1 300 zł, które zostały przekazane na drugi etap korekcji wrodzonej wady serca małego Frania w Klinice w Munster.
Franek Zembrzucki z Olszewa-Borek przyszedł na świat 29 lipca 2021 roku w klinice w Munster w Niemczech. Chłopiec urodził się z bardzo poważnymi wadami genetycznymi. Jego serce jest po prawej stronie, z czego wynika szereg wad. Wkrótce po urodzeniu konieczna była operacja serduszka. Wielogodzinna operacja odbyła się w sierpniu, ale przed Frankiem kolejne zabiegi, których koszt sięga kilkuset tysięcy złotych.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy!!!!!!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Podobnie jak w latach poprzednich Caritas organizował przed Świętami akcję charytatywną, w której udział wzięła społeczność naszej szkoły. W okresie 6-10 grudnia przynoszone były produkty z długą datą ważności. tytka 2021
 Celem było wypełnienie toreb artykułami spożywczymi i chemią przemysłową co zakończyło się pełnym sukcesem. Tytki zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej a następnie trafią do rodzin najbardziej potrzebujących  w naszej gminie.
Mamy nadzieje, że dzięki tej akcji na twarzy drugiego człowieka  pojawił się uśmiech. Wszystkim darczyńcom w imieniu OPS-u i rodzin dziękujemy.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W naszej szkole tegoroczne mikołajki obchodziliśmy pod hasłem „świątecznego sweterka”. Nie zabrakło również tematycznych czapek, spinek, opasek czy świątecznych okularów. Wszystkie mikolajki 2021klasy odwiedził długo wyczekiwany gość z długą brodą, który obdarował wszystkich prezentami. Każda z klas przygotowała wspólnie z wychowawcami poczęstunek. Ponadto w najmłodszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne, których efektem jest cudnie udekorowana choinka.
Ten wyjątkowy dzień wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

30 listopada uczniowie z klas 0 – VIII pod opieką swoich nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Udaliśmy się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik.  Jest to największe tego typu miejsce w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 400 eksponatami. W Strefie Esperymentowania, wycieczka 30 11 2021poświęconej człowiekowi i przyrodzie, mogliśmy samodzielnie eksperymentować przy ponad 200 eksponatach, tworzących 19 grup tematycznych. W części poświęconej człowiekowi sprawdzaliśmy m. in. jak zmysły i umiejętności pozwalają nam odbierać, interpretować i opisywać świat, testowaliśmy możliwości własnego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Mieliśmy możliwość obserwowania organizmów żywych i zmian, którym te organizmy podlegają w wyniku interakcji z otoczeniem. W części poświęconej zjawiskom fizycznym widzieliśmy eksponaty związane z falami, prądem, płynami czy zjawiskami chaotycznymi. Poeksperymentowaliśmy ze stroboskopami i dźwiękiem.      
Następnie uczniowie uczestniczyli w zabawie w parku trampolin Hangar 646. Mieli godzinną lekcję w-f, prowadzoną pod okiem instruktorów. W parku można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do dobrej zabawy, by uwolnić morze endorfin, a przy okazji spędzić aktywnie czas.                                 
Ostatnim punktem programu był spacer i zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Na Placu Zamkowym widzieliśmy 27 metrową piękną, świąteczną choinkę.
Po zwiedzaniu posiłek w McDonald.
Pobyt w Warszawie minął wszystkim bardzo szybko. Uczestnicy wycieczki wróci zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„W listopadzie chodź deszcz pada, nudzić dzieciom się nie wypada.
W tym miesiącu MISIE swoje ŚWIĘTO mają i do zabawy zapraszają”.
 
25 listopada obchodzony jest na całym świecie DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W związku z powyższym, chodź dzieci tego dnia w popołudniowych godzinach przybyły na  imprezę Andrzejkową. Nie zabrakło wśród nich miękkich, puchatych i przytulaśnych maskotek, które są dla nich ważne i kochane. Taneczna zabawa rozpoczęła się od pląsów na sali gimnastycznej, na której królowały: Elzy, wróżki, księżniczki, kowboje i wiele innych postaci bajkowych. Na dzieci czekało dużo atrakcji, w tym misiowe konkurencje, integrujące klasy i aktywizujące społeczność uczniowską. Najważniejszy, główny cel imprezy: wspólna, zgodna zabawa, został osiągnięty. andrzejki 2021Punktem kulminacyjnym naszego spotkania był słodki poczęstunek i odwiedziny Kubusia Puchatka,  któremu głośno odśpiewaliśmy „Sto lat” i zaprosiliśmy do tanecznej zabawy.  Impreza andrzejkowa zakończyła się loteriadą Misia, w której zwycięzca wrócił do domu z dodatkowym pluszowym przyjacielem. Uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki, czego wyrazem był uśmiech goszczący na ich twarzach.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W  październiku odbyła się tygodniowa akcja pod nazwą: „Empatia wychodzi na dobre”. Na gazetce szkolnej pojawiły się ważne  informacje związane z emocjami przeżywanymi przez innych. Przedstawione treści prezentowały sytuacje, które mogą się przytrafić każdemu uczniowi: empatia 2021

 • - strata domowego  zwierzątka,
 • - nie dotrzymanie powierzonej tajemnicy,
 • - doświadczenie wyśmiania przez rówieśników,
 • - rodzic przejrzał telefon i przeczytał prywatne rozmowy ,
 • - doświadczenie zawodu miłosnego.

Obok każdego przykładu można było przeczytać co najczęściej można usłyszeć w przybliżonej sytuacji, np. szukanie rozwiązań, zaprzeczanie uczuciom, litowanie się, przesłuchiwanie, ocenianie, edukowanie, pocieszanie czy opowiadanie swojej historii.

Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że w trudnych sytuacjach często nie okazują empatii i zamiast pomóc pogarszają samopoczucie  przyjaciela.  Wychowawcy na zajęciach przedyskutowali podjęty problem.   

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

6 października przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły spotkali się w dwóch grupach wiekowych: „0”-III i IV – VIII z funkcjonariuszem policji, dzielnicowym panem Tomaszem Białczakiem. policjant 10 10 2021

Podczas spotkania  dowiedzieli się:

 • Jak zachowywać się podczas poruszania  się po drodze, aby uniknąć  kolizji lub wypadku.
 • Jak postępować gdy ktoś obcy chce wejść do domu lub  gdy nieznajomy proponuje podwiezienie samochodem.
 • Jak nie prowokować obcych psów oraz jaką pozycję przyjąć podczas ataku czworonoga.
 • Jak odmówić, gdy rówieśnicy proponują środki odurzające, w szczególności dopalacze.
Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Zdrowe odżywianie to tematyka, która była realizowana na lekcjach w klasie II w ramach programu zdrowotnego. W ciągu kilku dni odbyły się lekcje pod hasłem „Wiem, co jem” Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zasad właściwego odżywiania się i poszerzanie wiedzy na temat zdrowej żywnościoraz znaczenia warzyw i owoców jako źródła wielu witamin. wiem co jem
Dodatkowo każdego dnia uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w kolory wybranych przez siebie owoców lub warzyw. Każdy uczeń codziennie przynosił i konsumował na drugie śniadanie wybrany przez siebie owoc lub warzywo. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę pt: „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. W klasie odbywały się prezentacje multimedialne podnoszące poziom wiedzy uczniów na temat właściwego odżywiania się oraz promowano zasady aktywnego stylu życia.
Mam nadzieję, że uczniowie wykształcili prawidłowe  nawyki żywieniowe, przez co staną się bardziej świadomymi konsumentami.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Tegoroczne świętowanie Dnia chłopaka rozpoczęliśmy 29 września wycieczką klas 4-8 do Ostrołęki. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ,,Opowieść wigilijna”. Następnie byli na basenie i na wspólnej pizzy w galerii. Uczniowie klas 2 i 3 wybrali się na wycieczkę rowerową do Kurpiewskich. Wzięli udział we wspólnym ognisku, grach i zabawach sportowych oraz spacerze po lesie. dzien chlopaka 2021
30 września  odbył się w szkole uroczysty apel, na którym dziewczęta złożyły wszystkim chłopcom życzenia z okazji ich święta, wręczyły okolicznościowe krawaty i słodkie upominki. Następnie klasy udały się na poczęstunek.
Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

23 września klasy 0 – III, wybrały się do kina na premierę filmu „Psi Patrol”. Opowieść o dzielnych, odważnych psach, które pomagają na co dzień innym, wszystkim bardzo się podobała. Po wizycie w kinie nadszedł czas na główny punkt programu wycieczki – wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Celem wizyty było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania, uświadomienie dzieciom przyczyn wityta w psppowstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły, duże zainteresowanie i emocje nie tylko  wśród zgromadzonych uczniów ale i  nauczycieli. Mieliśmy okazje być świadkami wyjazdów strażaków na prawdziwe akcje.
Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘGU STAROŚCIŃSKIM IM. ŚW.  JPII W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

W dniu 23 września 2021r. w naszej szkole odbyły się tajne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli przedstawiciele klas IV-VIII; wybory samorzadu ucz

W głosowaniu wzięło udział 35 uczniów z klas IV-VIII. Wybory przeprowadziła komisja w składzie: Damian Mielnicki , Kacper Grala , Alicja Surgiewicz, a wyniki przedstawiają się następująco:

 • Przewodniczący – Bartłomiej Staśkiewicz  kl. VIII
 • Zastępca przewodniczącego – Mikołaj Brzeski   kl. VII
 • Sekretarz – Weronika Rumińska  kl. VIII

Opiekun S U  w roku szkolnym 2021/2022 będzie Parzych Marcin.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W naszej szkole trwa akcja BOOKCROSSING, czyli uwalniania książek z Twoich półek, które mogą jeszcze wielokrotnie sprawić  radość koleżankom i kolegom z naszej szkoły. BOOKCROSSING

 1. Jeśli masz niepotrzebne książki, nie wyrzucaj ich.
 2. Przynieś je do szkoły i połóż na wyznaczonej półce.
 3. Każdy, kto będzie chciał, może je sobie wziąć.
 4. Po przeczytaniu możesz je zwrócić lub zachować dla siebie.

„Kto czyta książki, żyje dwa razy” – Umberto Eco

Pamiętaj!

 1. Twój sukces tkwi w dobrej książce.
 2. Wszystko zależy od książki.
 3. Liczy się kreatywność.
 4. Nie rezygnuj z czytania
 5. Stawiaj na kolejne wyzwania, kiedy poczujesz niedosyt.
 6. Książka to mądrość zapisana na kartkach.
 7. Książka to poszerzanie wiedzy.
 8. Książka to kształtowanie osobowości

UWOLNIJ KSIĄŻKI !!!!!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy 20 września zbliża się,

Od najmłodszego, aż po starszaka

Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka” dzien przedszkolaka 2021

W tym dniu na dzieci z naszego oddziału przedszkolnego czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych specjalnie na to święto. Wśród nich znalazły się miedzy innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, oraz dyskoteka przy ulubionych przebojach dziecięcych. Dzieciaki dowiodły, że nikt tak jak one,  nie potrafi się tak bawić! Nagrodą za radość, uśmiech i dobrą zabawę były medale „Super przedszkolaka”.

Dzieciakom życzymy by ta radość i spontaniczność towarzyszyła im przez całe życie!

Bądźcie szczęśliwi i nieście to szczęście innym!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”

Flora Edwards

 Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Z tej okazji w szkole zorganizowano wystawę dotyczącą pierwszej pomocy, a w dniu 17 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły pierwsza pomoc 2021uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, który przekazał im podstawowe informacje i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyciel mówił o nałożonym na nas obowiązku udzielania pomocy, resuscytacji, wyposażeniu apteczki, sposobach korzystania z jej elementów zaopatrzenia oraz o zachowaniu w różnych sytuacjach kryzysowych, np. podczas wypadku samochodowego, tonięcia, oparzenia, zadławienia, krwotoku, rany, złamania, skręcenia itd. Uczniowie dowiedzieli się jak przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem, utrwalili numery telefonów alarmowych, poznali od strony praktycznej pozycję boczną bezpieczną (ustaloną). Ponadto uczestnicy spotkania nabyli umiejętności wiązania chusty trójkątnej, zakładania opatrunku uciskowego i opatrunku osłaniającego.

Mamy nadzieję, że nie będzie okoliczności i potrzeby korzystania z wiedzy oraz umiejętności nabytych podczas spotkania. Jeśli już dojdzie do zdarzenia kryzysowego, każdy uczeń będzie wiedział co zrobić. Tego im życzymy!

Grażyna Szczubełek

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„Dysponując zwykłymi talentami i niezwykłą wytrwałością możesz osiągnąć wszystko” – Thomas F. Buxton
15 września to dzień zwykłej – niezwykłej kropki, czyli dzień, w którym uczniowie rozwijali swoje talenty oraz pobudzały kreatywność i pomysłowość. dzien kropki
Tego dnia nasi przedszkolacy i uczniowie przygotowali kropkowe stylizacje. Kropy, kropki, kropeczki widoczne były na elementach strojów.
Dziewczęta i chłopcy poznali bohaterkę opowiadania Petera Reynoldsa, pt. „The Dot”-„Kropka” Vashti. Nieśmiałą, nie wierzącą we własne możliwości i talenty dziewczynkę, która za sprawą zwykłej kropki  i swojej nauczycielki stała się pewną siebie, wspierającą swoich rówieśników artystką.
Po chwili  refleksji podopieczni po chwili refleksji zapisali na kartce papieru za pomocą pisma punktowego Brailla swoje obdarowania oraz talenty, które zostały umieszczone w „skrzyni talentów”. Zapieczętowane pudełko  zostanie otwarte dopiero za rok, aby zobaczyć, czy owe uzdolnienia zostaną rozwinięte jak u bohaterki Vashti.
W tym dniu były wykonane przez młodszych i starszych zadania z motywem zwykłej-niezwykłej kropki.
Przygotowane aktywności wspaniale pobudziły kreatywność, twórczość i pomysłowość naszych uczniów oraz przedszkolaków.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP