• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
 • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LOGOWANIE DLA UCZNIA I RODZICA

SYNERGIA LOGOWANIE

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Niesamowitą pomysłowością oraz zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy 4 podczas lekcja inf 2020zajęć zdalnych z informatyki. Zadaniem czwartoklasistów było wykonanie prac graficznych w programie Paint do wiersza pt. Jesienny czas. Każda z czterech zwrotek została zilustrowana przez uczniów w autorski sposób. Efekty ich prac można zobaczyć w galerii. 

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Piątkowy dzień 6 listopada uczniowie klasy trzeciej mieli okazję spędzić w sposób niecodzienny. wieczor poezjiW pięknej, jesiennej scenerii zaprezentowali utwory Juliana Tuwima. Wieczór zaczęliśmy od odrobiny informacji na temat wspomnianego już, wspaniałego polskiego poety. Przenieśliśmy się na moment do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw. To wszystko za sprawą poezji Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Zapraszamy do galerii.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Nauka zdalna trwa na dobre, ale to nie przeszkodziło Mikołajkowi i jego pomocnikom dotrzeć do uczniów  naszej szkoły. W poniedziałek  7 grudnia dzieci miały nie lada niespodziankę. mikolajki 2020Przy dźwiękach świątecznej muzyki do ich domów zawitał prawdziwy św. Mikołaj. Było zaskoczenie, wielka radość no i oczywiście słodkie prezenty. Te odwiedziny były wyjątkowe, niezapomniane i na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

8 października 2020r.  obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Drzewa, który w tym roku przypada w sobotę. Dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach zielono-brązowo-jesiennych. Dziewczynki z klasy 3 przeczytały młodszym kolegom i koleżankom bajkę o drzewie. dzien drzewa Przedszkolaki i pierwszoklasiści wykonały piękne prace plastyczne – drzewa w jesiennych barwach. Uczniowie kl. 2 i 3 rozwiązywali krzyżówki tematyczne. Następnie dzieci posadziły drzewa – kl. 3 posadziła lipę, kl. 2 – klon jawor, kl. 1 – świerk, a najmłodsi dąb. Wszyscy uczniowie szkoły, aby upamiętnić Światowy Dzień Drzewa dostali karteczki z informacją o obchodzonym święcie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W środę 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji zostało zorganizowane krótkie, uroczyste spotkanie. Chłopcy mieli okazję poczuć się naprawdę wyjątkowo. Dziewczynki złożyły życzenia oraz odśpiewały gromkie „Sto lat” swoim kolegom oraz panom pracującym w szkole. Każdy z chłopców dostał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. dz chlopaka 2020
Tego dnia również każda klasa znalazła swój sposób na świętowanie. Niektóre zdecydowały się na zamówienie pizzy lub zorganizowały własny poczęstunek. Chłopcy z okazji swojego święta dostali prezenty. Był to dzień pełen radości i niespodzianek.
Chłopcy jeszcze raz wszystkiego dobrego :)

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

23 września uczniowie klas VI-VIII korzystając z ostatnich ciepłych dni tego roku udali się nad rzekę. Dobre towarzystwo, słoneczna pogoda oraz piękno natury.. czas idealny, ale nie mogło obyć się bez trudności. Najpierw wszyscy wspólnie zbierali drewno na ognisko, a po zjedzeniu rzeka wycieczka 2020upieczonych kiełbasek przyszedł czas na kolejne wyzwania, czyli podchody. Drużyna czerwonych - dziewczęta kontra żółci – drużyna chłopców. Emocje sięgały zenitu od bojowych okrzyków, poprzez tańce, wspólne śpiewanie, malowanie twarzy oraz wiele wiele innych. Śmiechom, oklaskom nie było końca. To wyjście było bardzo udane, a wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor. Było to kolejne wyjście, które dostarczyło mnóstwa niezapomnianych wspomnień.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W dniu 17 września 2020 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 39 uczniów z klas IV – VIII. Przewodniczącym SU został Igor Łysiak z klasy VII, zastępcą Magdalenawybory samorzadu 2020 Niechoda z klasy VIII, a sekretarzem Aleksander Rumiński z klasy IV. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek, gry i zabawy na świeżym powietrzu – to wszystko czekało grill 2020na uczniów kl. 1 i 3, którzy 16 września wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się na plac wiejski w Kurpiewskich. Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły im wszystkim. Podziękowania składamy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Egzamin odbył się w niezwykłych warunkach, w niezwykłych czasach.
Ze względu na pandemię koronawirusa, zaplanowany pierwotnie na 21-23 kwietnia, został przesunięty na połowę czerwca i  przebiegał według następującego harmonogramu: egzamin 8klasisty

 • 16 czerwca, godz. 9:00 – język polski
 • 17 czerwca, godz. 9:00 – matematyka    
 • 18 czerwca, godz. 9:00 – język angielski

Podczas egzaminów uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne opracowane przez MEN, CKE i GIS m.in.:

 • obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;
 • konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;
 • obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;
 • wdrożenia wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

Pani Dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły postarali się, aby egzamin  przebiegł w bezpiecznych warunkach.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Makieta lasu lub miasta to zadanie jakiego podjęli się uczniowie klasy 2 w ramach zajęć makieta lasutechnicznych. Dzieci wykonywały trójwymiarowe makiety, pomysłowo wykorzystując surowce wtórne oraz materiały przyrodnicze. Swoim wsparciem i ciekawymi pomysłami służyły jak zawsze niezawodne mamy. Gratulujemy wyobraźni, kreatywności oraz zaangażowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Nadchodzące święto kobiet stało się świetną okazją do zorganizowania w naszej grupie przedszkolnej warsztatów florystycznych, które poprowadziła pani Marta Bakiera. Dzieciaki miały okazję poznać kilka rodzajów kwiatów oraz technik ich łączenia. Nasi podopieczni mieli  niepowtarzalną okazję wykonania własnej kompozycji florystycznej. WARSZTATY FLORYSTYCZNE

    Zajęcia okazały się niezwykle atrakcyjne dla przedszkolaków, które z niesamowitym zapałem tworzyły swoje kwiatowe dzieła, ćwicząc przy tym paluszki, utrwalając nazwy kolorów i poznając różne gatunki kwiatów. Praca twórcza sprawiła najmłodszym wiele radości, a efektem były piękne i wyjątkowe dekoracje, które dzieci mogły podarować swoim najbliższym.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

We wtorek 25 lutego w  szkole odbyły się zajęcia Zumby. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w tych wspólnych wygibasach. Przepis na dobrą zabawę jest prosty: rytmiczna muzyka i dobry nastrój.ZUMBA Zumba to połączenie fitnessu i tańca. Proste kroki i porywająca muzyka zachęcają wszystkich do ruchowej aktywności.  Każdy ćwiczył tak jak potrafił i wszyscy świetnie się bawili. Bardzo dziękujemy pani Paulinie, za poprowadzenie tak wspaniałych zajęć !

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Tegoroczny dzień zakochanych wypadł w samym środku ferii  zimowych. Nie przeszkodziło to jednak uczniom naszej szkoły w obchodzeniu tego święta. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie WALENTYNKI 2020wrzucali swoje kartki. Zaraz po powrocie z ferii, poczta została rozdana wszystkim adresatom. Listów, laurek, serc mały i dużych,  nie było końca.  Było przy tym wiele emocji  J Uczniowie pokazali, że jest to wspaniały sposób na okazanie sobie sympatii i przyjaźni.  

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

20 lutego w Lelisie odbył się XV przegląd widowisk przedstawiający życie dawnych Kurpiów pt. darcie pierza 2020„Darcie pierza”. Uczniowie naszej szkoły, którzy należą do zespołu „Nowe Latko”,  po raz kolejny wzięli w nim udział. Przedstawienie opowiadało o sposobach na spędzanie wolnego czasu.  Nie zabrakło śpiewu i tańca oraz humorystycznych akcentów.  W tegorocznym  przeglądzie w najmłodszej kategorii wiekowej wzięło udział 7 zespołów. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie. 

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

CHOINKA SZKOLNA 20208 lutego społeczność szkolna bawiła się na balu – „Choince szkolnej”. Nie można było sobie wymarzyć lepszego początku ferii. Rodzice uczniów po raz kolejny wystawili teatrzyk. Tegoroczny opowiadał o przygodach „Smerfów”. Było to energiczne, pełne humoru przedstawienie, którego bohaterami były znane wszystkim niebieskie stworki.  Na scenie mogliśmy zobaczyć Smerfetkę, Sasetkę, Papę Smerfa, Gargamela, Klakiera, Hogatę, Osiłka, Lalusia, Ważniaka oraz  innych.  Pomimo zasadzek i pułapek jakie przygotowali Gargamel i Hogata wszystko zakończyło się szczęśliwie. Smerfy odzyskały wolność i bezpiecznie powróciły do swojej wioski. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Korytarz szkolny zamienił się w prawdziwą wioskę Smerfów. Piękna dekoracja wykonana z niezwykłą starannością przeniosła wszystkich do baśniowego świata. Wysiłek rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany gromkimi brawami i owacją na stojąco. CHOINKA SZKOLNA 2020
Uczniowie gorąco podziękowali aktorom wręczając kwiaty i pamiątkową statuetkę.
Jeszcze raz gratulujemy rodzicom wspaniałego występu!
Po teatrzyku przyszedł czas na wspólną zabawę. Tańczyliśmy w kółeczkach, parach, wężach, wolno i szybko.  W trakcie imprezy odwiedził nas św. Mikołaj razem z panią Mikołajową. Rozdali wszystkim uczniom prezenty. Radości i uśmiechom nie było końca.
Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz gościom za przybycie i wspaniałą zabawę.
Do zobaczenia następnym razem.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Już po raz dwudziesty we wszystkich szkołach całej Polski odbyła się wielka akcja „GÓRA GROSZA”. Akcję tą organizuje Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy. Celem  jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Nasza szkoła po raz kolejny brała w niej udział.  Podczas zbiórki zebraliśmy  41,14 zł. Ważne jest  uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety, pojedynczo niewiele warte, zebrane w  dużej liczbie przez uczniów wszystkich szkół całego kraju, mogą tworzyć ogromny fundusz.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by innym mogło być lepiej, ponieważ „jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”. 

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP