• Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
  • SPOTKANIE Z AUTORKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ
    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.
Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie,
Filia w Łęgu Starościńskim czynna:

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 13.30-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 13.30- 15.00

Świetlica szkolna

Plan pracy świetlicy szkolnej
Poniedziałek - piątek:
7.00-8.00
12.40-14.40

Plac zabaw

Przy boisku sportowym znajduje się plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w karuzele obrotową,... Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆstrzalkaGaleria zdjęć SP Łęg Starościński.
Zapraszamy !

SPORT

SPORTSPORTOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

PREZENTACJE

PREZENTACJE strzalkaPrezentacje.
SP Łęg Starościński

DOKUMENTY

DOKUMENTY DO POBRANIAstrzalkaDokumenty do pobrania.

 

PATRON SZKOŁY


patron Św. Jan Paweł II

HYMN SZKOŁY


audio
Hymn szkoły

SZTANDAR SZKOŁY


sztandar awers Sztandar szkoły


LOGO SZKOŁY

logo szkoly Logo szkoły

UROCZYSTOŚĆ

REKRUTACJA

REKRUTACJA 2020 2021

PATRON SZKOŁY

JP2"Dzieci są przyszłością
która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Wycieczka rowerowa na plac wiejski z boiskiem do Kurpiewskich była pierwszą plenerową imprezą, w której uczestniczyli uczniowie z klas 4 i 5 po długiej pandemicznej przerwie. Uczniowie mieli okazję do sprawdzenia się w grach zespołowych w piłkę nożną, w ringo i w  badminton. Doskonalili grę w obronie i współdziałanie w zespole. Mnóstwo frajdy dostarczył plac zabaw i urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Uśmiech na twarzach dziewczynek wywołało malowanie twarzy. Tej świetnej zabawy nie mogło zabraknąć również na naszej wycieczce. Malunki na buziach zachwyciły niejednego. dzien dziecka 4 5 2021
W trakcie całej imprezy płonęło ognisko, dzieci mogły posilić się pieczonymi kiełbaskami, które zapewniła Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Mama jednej uczennicy z klasy 5 ufundowała dla wszystkich torbę cukierków. Słoneczna pogoda wywoływała uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Tegoroczny Dzień Dziecka uczciliśmy wspaniałą pieszą wyprawą nad rozlewisko Biała Góra. Bawiliśmy się w gronie klas VI, VII i VIII. dzien dziecka 6 8 2021

Najpierw rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, bo po dość wyczerpującym marszu należało szybko uzupełnić ubytki energii. Ognisko płonęło przy dźwiękach muzyki ( z głośnika blutut), a młodzież znakomicie się bawiła. Następnie wszyscy podzieliliśmy się na dwie drużyny, aby ukryć w trudnodostępnych miejscach karteczki z zadaniami do podchodów. Poszukiwania trochę się przedłużały, więc była chwila relaksu i niezapomnianych rozmów przy ognisku. Następnie wykonywaliśmy zlecone zadania, bawiąc się doskonale w podchody. Śmiechu było co niemiara, słodyczy dla nagradzanych jeszcze więcej…

Miło było po raz kolejny spędzić wesoło czas na łonie natury i we wspólnym  gronie…

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Od 7 do 18 czerwca w szkole trwała zbiórka dla schroniska „Canis” w Kruszewie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów udało się zebrać karmę oraz środki pieniężne w wysokości 720 zł. Za zebraną kwotę można było zakupić jedzenie dla zwierząt oraz środki przeciwpchelne. schronisko zbiorka 2021 Koordynatorami całej akcji byli uczniowie z klasy ósmej, którzy osobiście przekazali dary podopiecznym schroniska. Korzystając z możliwości, aby umilić czas psiakom zabrali kilka z nich na długi spacer. Pomimo wielkiego upału, merdające ogony i zadowolenie na pyszczkach zwierząt były najlepszą nagrodą za trud i wysiłek. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

7 czerwca 2021 roku klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Łomży. Rozpoczęliśmy ją od wizyty w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Obejrzeliśmy spektakl „Koziołek Matołek”. Ten wierszowany spektakl był doskonałą zabawą dla nas wszystkich! Historia Koziołka pokazuje nam, jak Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Zwiedziliśmy stałe wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, „Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej”, „Ptaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Ssaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Łoś Król Bagien Biebrzańskich”, ekspozycję akwarystyczną „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów” oraz wystawę „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”. wycieczka lomza 2021
W „dzikiej" części parku muzealnego spacerowaliśmy ścieżką  edukacyjną „Ostoja drozdowska" - drewniana kładka umożliwiająca spacer przez teren podmokłego lasu łęgowego. Na trasie czekały na nas atrakcje edukacyjne: puzzle, tropy zwierząt, tablice informacyjne.
Następnie udaliśmy się do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi na ognisko.
Ostatnią atrakcją był rejs gondolą po Narwi. Wypłynęliśmy z Portu Łomża w kierunku plaży miejskiej, minęliśmy plażę i most. Przepłynęliśmy przy przepompowni wody. Dotarliśmy do wzgórza św. Wawrzyńca, a za nim do Grodziska. Na wysokości Grodziska zawróciliśmy do portu.
To był naprawdę udany dzień!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach szachowych prowadzonych od listopada do czerwca. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po 45 minut. Na zajęciach  dzieci  poznawały grę w szachy poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier i zabaw,  oglądanie filmów edukacyjnych, rozgrywek między uczniami, kolorowanek, rysunków, opowiadań, przy zastosowaniu szachowych środków dydaktycznych: bierki, szachownice, plansza demonstracyjna. mali szachisci 2021

Zauważone korzyści wynikające z  uczęszczania na zajęcia to przede wszystkim rozwój samodzielnego i strategicznego myślenia, kreatywności uczniów, a także rozwój wyobraźni przestrzennej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż gra w szachy uczy odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji czego dzieci są świadome grając w „królewską grę”.

Zwieńczeniem uczestnictwa w zajęciach było uzyskanie przez każde dziecko „Przedszkolnego Certyfikatu ukończenia zajęć szachowych”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Tegoroczne święto wszystkich dzieci, obchodziliśmy bardzo ciekawie. Opuściliśmy mury szkoły, by wybrać się na seans filmowy do OCK w Ostrołęce. Kolejnym etapem świętowania było wspólne dzien dziecka 2021ognisko i zabawy ruchowe na placu szkolnym. Nie zabrakło również malowania buziek i słodkiego poczęstunku. Wspólne świętowanie sprawiło nam wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

To był bardzo udany dzień !

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią nie mogliśmy doczekać się pierwszego wyjazdu do teatru. Udało się kupić bilety na wspaniały spektakl pt. „Hobbit”w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wycieczka odbyła się w piątek, 28 maja 2021 roku. wycieczka teatr Bialystok

O godz. 7.30, bardzo podekscytowani,  wyjechaliśmy spod szkoły. Spektakl rozpoczął się o godz.10.00.  Sześcioro z naszych dzieci zostało zaproszonych do wzięcia udziału w przedstawieniu jako krasnoludy. Otrzymali od głównego bohatera Thorina chusty - znak rozpoznawczy plemienia krasnoludów i trenowali specjalny okrzyk uczestników podróży. W dalszej części emocji było również  co niemiara.  Były trolle, gobliny (w ich rolach bardzo sprawni akrobaci i kaskaderzy), gollum, pająki, elfy, orki, wargowie, niedźwiedź Beorn i olbrzymi, ziejący ogniem smok Smaug, a „nasze” krasnoludy kilkakrotnie ratowały Hobbita i Thorina z opresji. To były niebywałe emocje.

Kolejną atrakcją tej wycieczki był ponad godzinny rejs gondolami po Narwi w okolicach Łomży. W czasie tej przyjemnej przejażdżki słuchaliśmy legend o powstaniu miasta oraz ciekawostek przyrodniczych dotyczących rzeki Narew i Narwiańskiego Parku Narodowego. Pan kapitan obdarował młodsze dzieci drobnymi upominkami, a pani sprzedająca gofry i lody przygotowała dla nas pyszny poczęstunek.

Wrażenia były niesamowite, a cała wyprawa zapisze się na długo w naszej pamięci…

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

25, 26 i 27 maja 2021 roku odbył się ogólnopolski egzamin ósmoklasistów. Do egzaminu w naszej szkole przystąpiło pięcioro  uczniów klasy VIII. W komisjach egzaminacyjnych gościliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Białobieli. egzamin 8klas 2021

25 maja nasi uczniowie pisali wypracowania oraz testy z języka polskiego. Był to najdłużej trwający egzamin, bo aż 120 minut (+ 60 minut dla osób z uprawnieniami do wydłużenia czasu).

26 maja  przeznaczony był na egzamin z matematyki. Czas trwania egzaminu wynosił 100 minut (+ 50 minut dla osób z  uprawnieniami).

27 maja  uczniowie pocili się nad językiem angielskim, na który przeznaczono 90 minut (+ 45 minut dla osób z uprawnieniami).

Pani Dyrektor, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły postarali się, aby egzamin  przebiegł w bezpiecznych warunkach i  reżimie sanitarnym.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021.

        Życzymy naszym uczniom  jak najwyższych wyników i spełnienia marzeń na nowej drodze edukacyjnej.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

26 maja w CK-BiS w Lelisie odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" dla klas I-IV. Ze względów epidemiologicznych tegoroczny konkurs odbył się w wersji zdalnej, tzn. uczestnicy przysyłali filmowe nagrania swoich recytacji i gadek. kurpie zielone literatura 2021

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, ukazującą przebogate tradycje historyczne, ludzi i pejzaż, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Miło nam poinformować, że Łucja Piaścik podbiła serca jurorów i przeszła do kolejnego etapu konkursu pokonując w  kategorii wiersz 15 uczestników. Życzymy naszej  laureatce sukcesów w dalszej części konkursu. Eliminacje finałowe odbędą się 15.06.2021r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. W. Skierkowskiego w Myszyńcu

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

W tygodniu poświęconemu zagadnieniom teatru, przedszkolaki  obejrzały niezwykły spektakl Teatru Cieni  pt. „Biały Wilk i pasterka”, przygotowany przez panią Natalię Staśkiewicz z teatrzyk cieniCentrum Kultury Bibliotek i Sportu w Lelisie.  Ciekawa oprawa słowno – muzyczna sprawiła, że przedszkolaki z zainteresowaniem weszły do zaczarowanego świata bajek. Po spektaklu, za kulisami sceny, dzieci samodzielnie operowały rekwizytami i sylwetkami postaci. Wszystko to wzbogaciło najmłodszych w dodatkowe doświadczenia społeczne, działało na wrażliwość, ale przede wszystkim zapewniło sporą dawkę świetnej zabawy. Spektakl stał się inspiracją do stworzenia Przedszkolnego Teatru Cieni, który już na stałe będzie służył przedszkolakom jako narzędzie do rozwijania talentów.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija! DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych,  konkursach, quizach i zgadywankach. Wykonały też pracę plastyczną metodą kolażu. 

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

„Szósty grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty” MIKOLAJKI 2020 2

W słoneczny  grudniowy dzień nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i zaprezentowała krótki występ. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Dalsza część dnia przebiegła w „słodkiej” atmosferze. Wspólne pieczenie pierników było świetną zabawą. Wiele radości sprawiło wspólne wykonywanie ozdób choinkowych i ubieranie choinki przy dźwiękach kolęd. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Walentynki to świetna okazja do wyrażenia sympatii wobec bliskich nam osób. Dlatego również w tym roku w szkole działała poczta walentynkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. walentynki 2021 Kolorowe kartki, serduszka, liściki  to małe gesty przyjaźni i sympatii. Dzień który rozgrzał nasze serca w tej zimowej aurze.  Rozdane walentynki sprawiły wiele uśmiechu i radości naszym uczniom.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Już karnawał włożył maskę,
Z hukiem, z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju!bal karnawal 2021
W czym? W karnawałowym stroju!
- Cześć! Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki i cekiny,
Nut wesołych dwie kieszenie
I do tańca zaproszenie…

Karnawał zawitał i do naszej grupy przedszkolnej niosąc wiele ciekawych atrakcji. Zabawę karnawałową rozpoczęła wizyta Hogaty i jej siostry. Hogata potrzebowała naszej pomocy, by „odczarować” Gargamela. Przedszkolaki spisały się na medal – Gargamel wrócił do swojej postaci!.
W dalszej części dnia odwiedził nas wesoły Klaun, który tanecznym krokiem wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Ten dzień wypełniony był radosnym śmiechem i tańcem. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Niesamowitą pomysłowością oraz zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy 4 podczas lekcja inf 2020zajęć zdalnych z informatyki. Zadaniem czwartoklasistów było wykonanie prac graficznych w programie Paint do wiersza pt. Jesienny czas. Każda z czterech zwrotek została zilustrowana przez uczniów w autorski sposób. Efekty ich prac można zobaczyć w galerii. 

Drukuj

Administrator. Kategoria WYDARZENIA

Piątkowy dzień 6 listopada uczniowie klasy trzeciej mieli okazję spędzić w sposób niecodzienny. wieczor poezjiW pięknej, jesiennej scenerii zaprezentowali utwory Juliana Tuwima. Wieczór zaczęliśmy od odrobiny informacji na temat wspomnianego już, wspaniałego polskiego poety. Przenieśliśmy się na moment do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw. To wszystko za sprawą poezji Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Zapraszamy do galerii.

DOKUMENTY

strzalkaDokumenty do pobrania.

PREZENTACJE

PREZENTACJEstrzalkaPrezentacje.

SP Łęg Starościński

SPORT

showstrzalkaOsiągnięcia uczniów w
zawodach sportowych.

BIBLIOTEKA

showstrzalkaBiblioteka Publiczna prz SP - wydarzenia.

TOP
TOP