Logo Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim
Powróć do: Święto Szkoły

16 listopada 2017r

16 listopada składaliśmy hołd patronowi naszej szkoły. Powodem do świętowania była II rocznica nadania imienia Św. Jana  Pawła  II Szkole Podstawowej w Łęgu Starościńskim. Mottem tegorocznych obchodów Święta Szkoły była  I pielgrzymka papieża do Polski w 1979 roku. Odwiedzaliśmy zatem razem z naszym patronem miejsca jego ośmiodniowego pielgrzymowania po ojczyźnie. 

Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy mszą świętą celebrowaną przez naszego ks. proboszcza przy podniesionym sztandarze szkoły. Z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże i homilię ks. dr  Pawła Sobotki. Jak zawsze poruszył nasze serca i skłonił do refleksji, przypominając postać wielkiego Polaka obecną w każdym zakątku naszej szkoły i w naszych sercach. Po mszy św. rozpoczęły się klasowe prezentacje kolejnych miast wizytowanych chronologicznie przez papieża.

I tak kolejno prezentowaliśmy:

- oddział przedszkolny - Warszawę (2-3 VI)
- klasa I - Gniezno (3-4 VI)
- klasa II i III - Częstochowę (4-6 VI) i Kraków (6 VI)
- klasa IV - Kalwarię Zebrzydowską (7 VI) i Kraków (8-9-10 VI)
- klasa V i VI Wadowice (7 VI) i Oświęcim (7 VI)
- klasa VII - Nowy Targ (8 VI) i  Nową Hutę (8 VI
Pauzę pomiędzy prezentacjami zagospodarowaliśmy na poczęstunek kremówkami papieskimi. Gratulujemy wszystkim klasom wspaniałych występów, zwłaszcza najmłodszym uczniom..…