Logo Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim
Powróć do: Święto Szkoły

18 listopada 2020r.

Tegoroczne Święto Szkoły przeżywaliśmy w swoich domach. 

Podczas spotkań on- line przypomnieliśmy sobie wydarzenia z dzieciństwa i młodości Św. Jana Pawła II, wykorzystaliśmy zdjęcia i filmiki dostępne w Internecie. Rozmawialiśmy o radościach i smutkach dziecięcego i młodzieńczego życia papieża. 

Uczniowie starszych klas dyskutowali też o nauczaniu naszego patrona dotyczącym dzieci i młodzieży. 

Młodsi uczniowie wykonali rysunki przedstawiające młodego Karola Wojtyłę, a wszyscy śpiewali pieśni o Janie Pawle II.

Obchodziliśmy to święto w mniejszym gronie, bo uczniowie każdej klasy mieli swoje zajęcia, ale  świętowano w wielu domach, a patron szkoły na nowo został zaproszony do uczniowskich domów i serc.