Logo Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim

Święto odzyskania niepodległości 2022

Ocena 0/5

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność. O symbolicznej godzinie 11:11, podobnie jak w większości placówek oświatowych całej Polski, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Oddaliśmy w ten sposób szacunek symbolom narodowym, ale także wszystkim Polakom. Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Klasy VII – VIII  przedstawiła trudne dzieje naszego narodu od rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze do końca I wojny światowej i odzyskania niepodległości. Uczniowie recytowali piękne wiersze  oraz wspólnie śpiewali znane polskie pieśni patriotyczne. Obejrzeliśmy także filmy animowane przygotowane przez IPN przedstawiające historię powrotu Polski na mapę Europy, ale także sytuację naszego narodu podczas  II wojny światowej i w czasie reżimu komunistycznego, po odzyskanie w 1989 roku całkowitej wolności i zmiany ustroju państwa polskiego.

Galeria zdjęć

Święto odzyskania niepodległości 2022 12 Święto odzyskania niepodległości 2022 11 Święto odzyskania niepodległości 2022 10 Święto odzyskania niepodległości 2022 9 Święto odzyskania niepodległości 2022 8 Święto odzyskania niepodległości 2022 7 Święto odzyskania niepodległości 2022 6 Święto odzyskania niepodległości 2022 5 Święto odzyskania niepodległości 2022 4 Święto odzyskania niepodległości 2022 3 Święto odzyskania niepodległości 2022 2 Święto odzyskania niepodległości 2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności